Dzi jest czwartek, 30 marca 2023 roku
Imieniny obchodzi: Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Noworoczne spotkanie Organizacji Pozarządowych
Dodano: 2013-01-16 22:18:00

W sali kameralnej odbyło się dziś coroczne spotkanie dla działaczy Organizacji Pozarządowych. Przedstawiciele wielu stowarzyszeń i fundacji spotkali się by połamać się opłatkiem i podsumować to, co udało im zrobić w minionym roku.

„Spotkanie jest również po to by zacieśniać relacje między działaczami, a także by podziękować tym samorządowcom, którzy nas w różnych formach wspierają” – mówił Mariusz Michalski, członek Rady Organizacji Pozarządowych z ramienia Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza”.

Jak istotne są ich inicjatywy ma świadomość prawie każdy. Społecznie działają na rzecz lokalnego środowiska. Czasem wspierają się środkami z Miasta, Ministerstwa, z dużych ogólnokrajowych organizacji, z Unii Europejskiej. Działają w ramach przeróżnych projektów pomagając dzieciom, starszym, niepełnosprawnym, czy bezrobotnym.

Organizują szkolenia, wykłady – wszystko dla tych, którzy sami sobie nie mogą poradzić. „Nie jest lekko. Musimy dokładać często z własnej kieszeni, z darowizn, ze składek członkowskich, jednak z chętnymi do pracy ludźmi nie ma problemu. Jest nas trochę. Dzięki Bogu nie narzekamy na brak tych, którzy chcą pomagać.” – mówił Pan Mariusz.

I to jest bardzo ważne, bo bez ich zapału wielu ludziom byłoby o wiele ciężej niż jest. Pozostaje więc podziękować i życzyć kolejnego roku zrealizowanych planów i jeszcze większej liczby osób angażujących się i wspierających działalność szczecineckich Organizacji Pozarządowych.

Magdalena Uszyło

REKLAMA

Przeczytaj take: