Dzi jest poniedziaek, 13 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Ernest, Magorzata, Daniela, Kinga, Sara, Andrzej, Irwina

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Studniówkowych wspomnień czas
Dodano: 2013-03-17 21:53:30

Z czym nam wszystkim kojarzy się styczeń ? Dla jednych z początkiem czegoś nowego, dla innych z noworocznymi postanowieniami, a młodzieży? Oczywiście ze studniówkami.
O wspomnienia związane z tegorocznymi imprezami poprosiliśmy Joannę i Andrzeja Chromińskich z firmy Foto-CHROMińscy, którzy z racji swej profesji byli na większości szczecineckich studniówek 2013r.

Trzeba przyznać, że młodzież spisała się na medal przygotowując imprezy, począwszy od załatwienia sal, orkiestry, kwiatów, tortów, poprzez wielokrotnie ćwiczone układy choreograficzne poloneza, aż po ułożenie programu artystycznego.
Joanna i Andrzej Chromińscy

Studniówka jest niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego człowieka stojącego u progu egzaminu dojrzałości.
Przygotowania do studniówki nie są wcale sprawą błahą, o czym się przekonaliśmy obserwując je z bliska okiem aparatu i kamery.
Doskonale pamiętamy nasze studniówki w latach 90-tych organizowane często w salach gimnastycznych, dekorowane wojskowymi siatkami maskującymi, z ciastami i tortami pieczonymi przez nasze mamy – mówi Andrzej Chromiński.

Widząc jednak ogrom pracy i zaangażowanie dzisiejszej młodzieży, śmiało możemy stwierdzić, że bale studniówkowe XXI wieku w niczym nie ustępują tamtym sprzed 20-stu lat. Trzeba przyznać, że młodzież spisała się na medal przygotowując imprezy, począwszy od załatwienia sal, orkiestry, kwiatów, tortów, poprzez wielokrotnie ćwiczone układy choreograficzne poloneza, aż po ułożenie programu artystycznego.

W dobie internetu, muzyki techno, house oraz luzackiego sposobu na życie dzisiejszego pokolenia, wydawać by się mogło, że studniówki mogą przypominać bardziej dyskotekę. Nic bardziej mylnego - widząc wytworne suknie, pięknie upięte włosy, wieczorowe makijaże pań oraz eleganckie garnitury panów, śmiało można stwierdzić, że dzisiejsze studniówki w pełni zasługują na miano balu.

Joanna Chromińska zajmująca się w firmie Foto-CHROMińscy fotografią mówi: "zwróciliśmy uwagę na oryginalne pomysły młodzieży, która starała się jak najbardziej uatrakcyjnić ten wieczór. Szczególnie spodobały nam się: ciekawy układ choreograficzny poloneza „Budowlanki”, w który wpleciono nowoczesny taniec oraz mix utworów pop i dance, co dodało kolorytu w zestawieniu tak odmiennych gatunków muzyki; pięknie wyglądający (i zapewne równie smaczny) tort w formie układu okresowego pierwiastków w wykonaniu klasy ogólnokształcącej „Ekonomika”, jak również tort z jadalnym zdjęciem klasy TZ z tej samej szkoły; przygotowane programy artystyczne, spośród których najbardziej rozbawiły nas te, w których udział brali nauczyciele i dyrekcja, a która niejednokrotnie „pobiła” swoich podopiecznych; zespoły muzyczne nie pozwalały uczniom siedzieć organizując liczne wspólne zabawy. Ku naszemu zdziwieniu, młodzież świetnie bawiła się przy utworach Greka Zorby czy Kankanie."

Nasi rozmówcy twierdzą, że zauważyli, że młodzież mogłaby bawić się dużo dłużej niż był przewidziany na to czas. To jest najlepszy dowód na słuszność powiedzenia, że młodość rządzi się swoimi prawami.
Mimo, że czas nieubłaganie pędzi do przodu i trendy się zmieniają, jedno pozostaje na szczęście niezmienne – 100 dni przed maturą musi odbyć się studniówka – a widząc ich wysoki poziom, aż chce się spokojnie czekać na najwyższe wyniki z egzaminu dojrzałości…

Obszerne galerie foto i video z przygotowań do studniówki oraz z balu studniówkowego można obejrzeć na stronie firmy Foto-CHROMińscy: www.foto-chrom.pl oraz na kanale youtube: http://www.youtube.com/FotoCHROMinscy

REKLAMA

Przeczytaj take: