Dzi jest czwartek, 30 marca 2023 roku
Imieniny obchodzi: Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Wiosenny clean 2 - Delta czyściła człołgi
Dodano: 2013-04-16 15:41:22

1 Samodzielna Drużyna Harcerska "Delta" im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej wzięła udział w kolejnej edycji akcji organizowanej przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu pod hasłem "Wiosenny clean 2".

Akcja wystartowała w minioną sobotę tj. 13 kwietnia 2013 roku o godzinie 11.00 i odbyła się ona pod hasłem „Dzień T34”.

Uzbrojeni w szczotki i rękawice ochotnicy starali się przywrócić dawny blask dwóm prezentowanym na wystawie plenerowej pojazdom: T34/76 i T34/85.

Każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi wspaniałymi zabytkami techniki wojskowej. Oprócz działań na zewnątrz wozów na wszystkich czekały specjalne atrakcje.

Spotkanie rozpoczęło od prelekcji historycznej, poświęconej historii i zagadnieniom technicznym związanym z czołgiem T34. Wewnątrz Sali Techniki Wojskowej, można było bezpośrednio zapoznać się z ich sercem – silnikiem wysokoprężnym W34. Prelekcję przeprowadzili pracownicy Muzeum - dr Jakub Ciechanowski i Przemysław Dominiak. Uczestnicy wydarzenia mogli założyć oryginalny czołgowy hełmofon i obejrzeć wnętrze kołobrzeskich kolosów.

Całość przedsięwzięcia odbyła się w atmosferze wiosennego rodzinnego pikniku. Na muzealnym placu stawiła się zwarta i pełna zapału kilkudziesięciu osobowa grupa ochotników- wolontariuszy, dla których los tych historycznych pojazdów nie pozostaje obojętny, oczywiście w tej grupie nie mogło zabraknąć delegatów z naszej drużyny.

Piotr Mikołajczuk

REKLAMA

Przeczytaj take: