Dzi jest poniedziaek, 13 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Ernest, Magorzata, Daniela, Kinga, Sara, Andrzej, Irwina

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Siatkarska Pięćdziesiątka
Dodano: 2013-04-25 15:15:31

„Siatkówka jak wino, im starsza, tym lepsza”. Takie motto towarzyszyło turniejowi piłki siatkowej rozegranemu w Barwicach. „Siatkarska Pięćdziesiątka” to turniej, w którym grać mogli panowie w wieku powyżej 50 lat.

Należy podkreślić, iż w turnieju występowała duża grupa 60 – latków. Oprócz sportowej rywalizacji najważniejszym celem turnieju było pokazanie, że na sport oraz aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno. Udowodnili to uczestnicy „barwickiej pięćdziesiątki”, którzy serio i poważnie traktują promocję własnego zdrowia. Z całą pewnością warto zawsze pamiętać o własnym zdrowiu.

Cały turniej stał na bardzo wysoki poziome sportowym. Pomimo rozegrania kilku meczy wszystkie zespoły pokazały hart ducha, sportową determinację, a przede wszystkim wspaniałą kondycję. Końcowa klasyfikacja turnieju: I miejsce Koszalin + 60 lat, II miejsce Szczecinek, III miejsce Koszalin + 55 lat, IV miejsce Barwice, V miejsce Świdwin, VI miejsce Stary Chwalim.

Wyróżnienie indywidualne otrzymali: Marian Madej (Stary Chwalim) – najstarszy zawodnik 67 lat. Turniej nietypowy i sporadycznie organizowany w kraju ze względu na ostre kryteria związane z barierą wiekową udowodnił, że warto go kontynuować i zapewne wpisze się na stałe w kalendarz sportowy powiatu szczecineckiego. Patronat na turniejem objął Starosta Powiatu Szczecineckiego, a organizatorem byli sympatycy piłki siatkowej w Barwicach.

W imieniu organizatorów
Mariusz Kieling

Zdjęcia: Anna Kieling

REKLAMA

Przeczytaj take: