Dzi jest poniedziaek, 13 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Ernest, Magorzata, Daniela, Kinga, Sara, Andrzej, Irwina

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

"Tańcowała igła z nitką"
Dodano: 2013-07-05 22:29:17

Taki tytuł nosi wystawa prac pani Cecylii Chmielewskiej, której otwarcie w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbyło się 4 lipca 2013 r.

Prace będzie można oglądać do 28 lipca br. Wystawę otworzył Dyrektor Muzeum Regionalnego Jerzy Dudź wraz z Przewodniczącą Ligii Kobiet Polskich Danutą Ziętarą. Wystawa zorganizowana została z okazji obchodów 100 – lecia działalności Ligii w Polsce.

Na wystawie znajduje się 30 obrazów namalowanych igłą - haftem krzyżykowym. Tematyka ich jest bardzo zróżnicowana. Są tu: postacie z bajek, przedstawiające przyrodę – rośliny i zwierzęta oraz związane z tematyką sakralną np. Matka Boska Licheńska.

Pani Cecylia jest mieszkanką Szczecinka od 1945r. i wieloletnią członkinią Ligii Kobiet Polskich. Od dziecka zajmowała się haftem i robótkami ręcznymi, jest samoukiem. Największy swój obraz haftowała 7 lat, małe obrazki zajmują jej 2 – 3 miesiące. Wielokrotnie prezentowała swoje prace. Miała wystawy w: Koszalinie, Świdwinie, Luboradzy, Białym Borze, Borem Sulinowie i Bibliotece Miejskiej w Szczecinku. Oprócz pracy twórczej organizuje warsztaty dla koleżanek ze stowarzyszenia, na których uczy i przekazuje swoją wiedzę i umiejętności. To Ona jest autorką zabawek robionych na korkach od szampana i wielu innych pięknych ozdób np. lalek, pisanek i koszyczków wykonanych szydełkiem.

Zapraszam do odwiedzenia wystawy

Halina Ziomek


REKLAMA

Przeczytaj take: