Dzi jest czwartek, 9 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Lukrecja, Weronika, Zenon, Sylwia, Hieronim, Paloma

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Okradli pojazd gąsiennicowy
Dodano: 2013-08-19 15:45:20

Wczoraj zakończył się X Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Gąsienice i podkowy” w Bornem Sulinowie, który trwał cztery dni. Przez te kilka dni do Bornego Sulinowa zjeżdżali się pasjonaci sprzętu militarnego ale jak się okazało również ci, dla których była to okazja wzbogacenia się czyimś kosztem.

Policjanci z komisariatu w Bornem Sulinowie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży z otwartego pojazdu gąsienicowego KRUK modułu sterującego, dokumentów i tabliczki znamionowej. Jest to stacja – radar do naprowadzania pocisków przeciwlotniczych i chociaż została ona wycofana w wojsku z użytkowania, służyła jako eksponat. Najistotniejsze w tym wszystkim było, że m.in. moduł, który okazał się łasym kąskiem dla złodzieji był oryginalny i kompletny. Właściciel saty wycenił na kwotę nie mniejszą niż 500 zł.

Dzięki dobrej współpracy i szybkiej interwencji firmy ochroniarskiej moduł wrócił do prawowitego właściciela a "pasjonaci" militariów po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Anna Matys

REKLAMA

Przeczytaj take: