Dzi jest pitek, 10 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Olaf, Witalis, Filip, Amelia, January, Antoni, Sylwana

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Żołnierskie klimaty w borneńskim DPS-ie
Dodano: 2013-08-23 12:59:57

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie i Stowarzyszenie Wyprzedzić Czas zorganizowali kolejną edycję Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, jego pensjonariusze, kadra i goście zostali skoszarowani. Co prawda na jeden dzień, ale wszyscy stawili się mniej lub bardziej umundurowani by śpiewać, bawić się i integrować podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, która na dobre wpisała się w kalendarz imprez borneńskiej placówki.

Na imprezę, która została zorganizowana już 9 raz przyjechało wielu gości – podopieczni aż z 22 domów pomocy społecznej m.in. z Darskowa, Gościna, Żydowa, Gdańska, Rokitna, Szczecina, Mielna, Bobolic, Czarnego, Dębna, warsztatów terapii zajęciowych z Okonka, Leżenicy, Stowarzyszenia „ATUT”, Środowiskowego Domu Samopomocy z Turowa, dyrektorzy placówek, które na co dzień opiekują się osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, Katarzyna Oleś Dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Szczecinku, która reprezentowała Starostę Szczecineckiego Małgorzata Kubiak-Horniatko Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku, oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Organizatorów niezmiernie ucieszył fakt, że Festiwal spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, był miejscem rozrywki i integracji oraz rozmów o szeroko rozumianej pomocy społecznej.

Jak co roku na festiwalowej scenie uczestnicy prezentowali się w wojskowym repertuarze. Można było usłyszeć pełne entuzjazmu pieśni i ballady, ale również te wprowadzające w nastrój zadumy. Niektóre reprezentacje również grały na instrumentach lub przedstawiły układy taneczne.

Jak na festiwal przystało była również gwiazda polskiej sceny muzycznej – Jerzy Połomski. Autor niezapomnianych szlagierów zaśpiewał m.in. Niebieską chusteczkę, Bo z dziewczynami, Cała sala śpiewa, wywołując tym samym owacje i łzy wzruszenia wiernych słuchaczek.

Poza strawą kulturalną, dla uczestników zostały przygotowane m.in. smakowite potrawy z grilla, wojskowe przekąski, słodkości i owoce.

W trakcie trwania Festiwalu rozegrane zostały również zawody strzeleckie o Puchar Starosty Szczecineckiego.

Organizatorem 9 edycji Festiwalu było Stowarzyszenie Wyprzedzić czas i Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła TVP Szczecin, która również przygotowała relację.

tekst i zdjęcie: Edyta Wieleba-Matyśniak

REKLAMA

Przeczytaj take: