Dzi jest czwartek, 23 maja 2019 roku
Imieniny obchodzi: Emilia, Iwona, Leoncjusz, Micha, Renata

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Tydzień w Muzeum
Dodano: 2013-08-26 13:12:21

Już we wrześniu obchodzić będziemy Europejskie Dni Dziedzictwa. Tematem tegorocznych EDD jest "Nie od razu Polskę zbudowano". Muzeum Regionalne w Szczecinku jak zawsze włącza się w ich obchody, we współpracy z Archiwum Państwowym i Zamkiem Książąt Pomorskich.

Szczegółowy program:

06.-29.09.2013 – dni bezpłatnego zwiedzania Muzeum (oprócz poniedziałków).

11.09. – wernisaż wystawy „Powstanie Styczniowe 1863-1864” (Muzeum Regionalne w Szczecinku).

12.09. - Konferencja: „Czy jesteśmy Europejczykami w swojej Małej Ojczyźnie?”. Miejsce: Sala konferencyjna Internatu Zespołu Szkół Zawodowych ul. 1-go Maja w Szczecinku, organizatorzy: Starostwo Powiatowe, Archiwum Państwowe w Koszalinie i AP Koszalin Oddział w Szczecinku.

13.09. - Konferencja naukowa pt. „Archiwalny PR – mit czy rzeczywistość? Rzecz o roli archiwów w świadomości społeczności lokalnej.”, Moderatorzy: Joanna Chojecka, Sławomir Miara. organizatorzy: Starostwo Powiatowe, Archiwum Państwowe w Koszalinie i AP Koszalin Oddział w Szczecinku, Miejsce: Zamek książąt Pomorskich, sala konferencyjna

14.09. – otwarcie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku, adaptowanego na Centrum Konferencyjne (Urząd Miasta Szczecinek, Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinku, Szczecinecka Agencja Promocji i Kultury).

19.09. – „Poszli nasi w bój bez broni”. Tragedia Powstania Styczniowego - wykład Jerzego Dudzia (Muzeum Regionalne w Szczecinku).

26.09.2013 - Konkurs historyczny dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych poświęcony Powstaniu Styczniowemu (Muzeum Regionalne w Szczecinku).

27.09.2013 – otwarcie wystawy poświęconej współczesnej plastyce pomorskiej - „Kon.tra.st”. Kontynuacja tradycji sztuki (Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinku).

REKLAMA

Przeczytaj take: