Dzi jest czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Imieniny obchodzi: Diana, Bogna, Bogumia, Florentyna, Rafael, Rafa

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Obchody 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Dodano: 2013-11-12 12:39:02

Wczoraj uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele NMP i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

Z kościoła ruszyły poczty sztandarowe, które prowadził szpaler jeźdźców konnych. Przemawiał Poseł na Sejm Wiesław Suchowiejko i złożył kwiaty pod pomnikiem. Za nim Burmistrz Miasta Jerzy Hardie-Douglas i Starosta Powiatu Krzysztof Lis. W dalszej kolejności były organizacje i instytucje rządowe oraz pozarządowe.

Przy pomniku odśpiewane zostały pieśni patriotyczne pod przewodnictwem Posła Wiesława Suchowiejko i Radnego Wojciecha Knapika. Był to bardzo miły akcent, wszak wszyscy jesteśmy Polakami a to nasza historia i nasi przodkowie. Liga Kobiet Polskich również uczestniczyła w obchodach i śpiewała pieśni z Posłem po zakończeniu oficjalnej części.

O godz. 14-tej w Kinie Wolność odbył się koncert grupy artystycznej Operus Arte. Wystąpili: pianista Piotr Żukowski, soliści - sopran Dorota Makulec i tenor Paweł Wytrążek oraz osoba wprowadzająca w świat muzyki Piotr Stanisław. Jest to grupa młodych ludzi, których łączy wspólna pasja i miłość do opery i operetki. Zaprezentowali utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Stanisława Moniuszki i wielu innych. Koncert był wspaniały, publiczność stojąc żegnała wykonawców oklaskami.

Galeria zdjęć na Facebook-u

Halina Ziomek

REKLAMA

Przeczytaj take: