Dzi jest pitek, 5 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Walter, Bonifacy, Waleria, Kira

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Autobus cały dla dzieci
Dodano: 2013-12-09 13:20:26

Zarząd Powiatu Szczecineckiego oficjalnie przekazał nowy autobus na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku.

Dzień przed Mikołajkami, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku otrzymali od Zarządu Powiatu Szczecineckiego wyjątkowy prezent – nowy autobus przystosowany do przewozu niepełnosprawnych. Dość nietypowy podarunek został oficjalnie przekazany przez Starostę Szczecineckiego i Wicestarostę Szczecineckiego w obecności dzieci, nauczycieli Ośrodka i Barbary Zasady Dyrektor SOSW.

Autobus marki Iveco posiada 19 miejsc, z miejscem na wózek inwalidzki, z szynami wjazdowymi dla wózka. Posiada klimatyzację oraz telewizor z odtwarzaczem dvd, dzięki czemu dzieci w drodze mogą np. oglądać bajkę, a tym samym spokojnie przetrwać czasem długą dla nich podróż.

Dzieci już od kilku tygodni korzystają z nowego środka transportu. Są codziennie dowożone z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Dlatego autobus musi być sprawny i komfortowy.

Autobus kupił Powiat Szczecinecki dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kosztował 274 tys. zł.

Z okazji Mikołajek Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki wręczył dzieciom z Ośrodka kosz słodyczy. W podziękowaniu otrzymał rękodzieło – choinkę wykonaną przez podopiecznych SOSW w Szczecinku.

tekst: Edyta Wieleba-Matyśniak
zdjęcia: Aleksander Leszczyński

REKLAMA

Przeczytaj take: