Imieniny obchodzi: Albina, Zdzisawa, Zdzisaw, Alicja, Sebastian

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA

Zawody Regionalne w Drużynowym Tenisie Stołowym Sianów 7 luty 2014
Dodano: 2014-02-19 11:26:03

Hala sportowa w Sianowie gościła 7 lutego najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów Białogard, Koszalin, Koszalin grodzki, Sławno, Szczecinek i Świdwin, startujące w eliminacjach regionalnych Mistrzostw Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Impreza rozegrana została w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady, najważniejszych zawodów szkolnych w Zachodniopomorskiem. Powiat Szczecinecki reprezentowały zespoły ze szkół podstawowych w Jeleninie (dziewczęta) i Parsęcku (chłopcy) oraz gimnazjów w Bornem Sulinowie (dziewczęta) i Gwdzie Wielkiej (chłopcy). Awans do finałów wojewódzkich wywalczyły po dwie drużyny w każdej kategorii. Podobnie jak w roku ubiegłym, pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów wywalczył zespół z Publicznego Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej. Tenisiści stołowi z tej szkoły potrafią mocno podnieść ciśnienie swoim kibicom. Po mistrzostwach powiatu, kiedy to rzutem na taśmę wygrali 3:2 decydujący o awansie mecz deblowy z drużyną z Bornego Sulinowa, powtórzyli w 100% przebieg finału w zawodach w Sianowie. Po meczach singlowych z drużyną z Białogardu było 1:1. Przyszła pora na grę podwójną. Wyrównana walka, stan 2:2 i czas na ostatni, piąty set. Początek fatalny – Gwda przegrywa 0:5, zmiana stron i oto cudowna przemiana naszych chłopców! Zdobywają punkt za punktem i kończą set wynikiem 11:5. Potem już wygrany zgodnie z planem singiel i zwycięstwo w zawodach regionalnych przypada Markowi Gutkinowi, Filipowi Krajewskiemu i Patrykowi Skowronowi z Gwdy Wielkiej. Teraz pozostaje kibicować chłopcom w finale wojewódzkim, podobnie jak dziewczętom z gimnazjum w Bornem Sulinowie (Agata Walczak i Weronika Kowalczuk), które zajęły drugie, także dające awans do finału wojewódzkiego miejsce. Blisko awansu były też dziewczęta z Juchowa (Ania Kubicka i Kasia Grabowska), które zajęły trzecie miejsce w zawodach.

W ubiegłym roku młodzi pingpongiści z naszego powiatu wywalczyli połowę medali zdobytych ogółem przez szkoły z jego terenu w rozgrywkach finałowych Szkolnego Związku Sportowego (jedno złoto, trzy srebra i brąz). Powtórki tak doskonałego wyniku nie będzie, ale mamy nadzieję, że nie wrócą z finałów bez medalu...