Dzi jest czwartek, 30 marca 2023 roku
Imieniny obchodzi: Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Cena wody i ścieków w Białym Borze po raz pierwszy będzie niższa!
Dodano: 2014-03-13 14:59:01

Od wielu lat ceny wody i ścieków w Gminie Biały Bór rosły. W ostatnich kilku latach radni wyrażali swój sprzeciw odrzucając taryfy, które przedkładano gminie do zatwierdzenia. Niestety mimo tego faktu, ceny ostateczne ustalała w tym momencie spółka PWiK, zupełnie pomijając stanowisko Rady Miejskiej (wynika to z prawa ogólnopolskiego).

Po raz pierwszy w historii projektu tzw. „Parsęty” na terenie gminy cena wody i ścieków spadła. Jesteśmy jedyną gminą w powiecie szczecineckim, w którym mieszkańcy zapłacą mniej za każdy metr wody i ścieków.

Ceny spadną łącznie o 1,08 zł na każdym metrze. Wiem, że to nadal wysoka cena, ale to dobry początek. W najbliższych latach powinno być coraz lepiej.

Od 1 maja 2014 łączna cena za wodę i ścieki dla mieszkańca wyniesie 16,95 zł jeszcze rok temu wynosiła 18,03 zł. Należy jednak pamiętać, że poza ceną, którą płacą mieszkańcy, jest jeszcze cena którą dopłaca do tego gmina – łącznie w roku ubiegłym dopłata do wody i ścieków z budżetu gminy przekroczyła 2 miliony złotych.

Dlaczego cena na ten rok taryfowy spadła? To wynik ciężkiej pracy i decyzji podjętych w dwóch ostatnich latach. To właśnie wtedy przygotowaliśmy wniosek o dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na budowę przyłączy kanalizacyjnych na terenie naszej gminy. Takich przyłączy wybudowano łącznie: kanalizacyjnych 278 i wodociągowych 36.

Dzięki tym inwestycjom udało się nie tylko zatrzymać wzrost cen, ale również doprowadzić do ich obniżki! Proszę pamiętać, że tylko nasza gmina może się pochwalić takim sukcesem, w innych samorządach obniżek nie będzie.

To dopiero początek drogi, by naprawiać i zmieniać to, co dokucza mieszkańcom gminy Biały Bór. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, ale lepiej zaczynać od obniżek niż od, trudnych, bolesnych przemian, które nie zawsze przyniosą pożądany efekt.

Paweł Mikołajewski
Burmistrz Białego Boru

REKLAMA

Przeczytaj take: