Dzi jest pitek, 29 maja 2020 roku
Imieniny obchodzi: Magdalena, Bogumia, Teodozja, Urszula, Benita

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Wielkie skakanie w małych Barwicach
Dodano: 2014-10-01 16:20:22

3 października 2014 r. odbędzie się IX Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Powiatu Szczecineckiego.

Hasło tegorocznego konkursu to „Wielkie skakanie w małych Barwicach”, które tak określiła barwicki konkurs TVP Szczecin. Barwickie skoki będą miały charakter konkursu integracyjno – pokazowego. To z całą pewnością jedyny halowy konkurs skoku wzwyż w kraju, w którym będzie można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych ze skoczkami niepełnosprawnymi.

Do Barwic po raz kolejny przyjadą najlepsi skoczkowie wzwyż, którzy podkreślają, że siłą konkursu jest niesamowita i niepowtarzalna atmosfera. Ich pobyt w Barwicach nie sprowadza się tylko do samych skoków. To również miłe i wartościowe spotkania z młodymi lekkoatletami oraz z władzami gminy.

W ubiegłych latach największym wydarzeniem konkursu był start medalistów Igrzysk Paraolimpijskich – Londyn 2012: Macieja Lepiato i Łukasza Mamczarza. Obydwoje powtórzyli swoje sukcesy z Londynu, zdobywając w 2014 r. tytułu Mistrzów Europy. Zobaczymy ich w Barwicach podczas tegorocznego konkursu. Warto przypomnieć, iż Maciej Lepiato w Barwicach ustanowił nieoficjalny rekord świata (217 cm). W kategorii mężczyzn wystąpi czołówka polskich skoczków min. Piotr Śleboda oraz Wojciech Theiner, tegoroczny finalista Mistrzostw Europy w Zurichu. Przed publicznością zaprezentują się również czołowe skoczkinie wzwyż min. Aneta Rydz, Agnieszka Bukowczyk oraz Małgorzata Abramiuk. To pierwsza trójka tegorocznych młodzieżowych mistrzostw Polski. W Barwicach zobaczymy po raz kolejny najlepszego polskiego weterana skoku wzwyż, 60 – letniego Dariusza Bednarskiego. To halowy mistrz świata weteranów z 2010 r., a trzy lata temu w Barwicach ustanowił rekord Polski. W tym roku, ten sympatyczny skoczek, cieszący się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszej gminy, dołożył do swojej bogatej kolekcji sukcesów sportowych kolejny tytuł Mistrza Europy Weteranów.

Tak jak podczas poprzednich konkursów skoku wzwyż, każdy z widzów będzie miał możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia oraz dotknięcia, obejrzenia medalu olimpijskiego, mistrzostw świata czy europy. Dotychczasowy rekord konkursu w kategorii mężczyzn wynosi 220 cm - ustanowiony został przez Piotra Ślebodę. W kategorii kobiet rekordzistką jest Urszula Domel 174 cm.

Tegoroczny konkurs skoku wzwyż w Barwicach będzie bardzo atrakcyjny i emocjonujący. Udział w jednym miejscu i czasie tak dużej liczby wybitnych skoczków nie zdarza się często. Z całą pewnością zaproszeni skoczkowie pokażą wielkie sportowe widowisko, które warto zobaczyć. Konkurs odbędzie się 3 października 2014 r. w hali sportowej Zespołu Szkół o godz. 18,00 - wstęp wolny. Od godz. 14.30 odbędzie się konkurs dla dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego.

Organizator konkursu - Mariusz Kieling

Tekst – Mariusz Kieling
źródło: www.barwice.pl

REKLAMA

Przeczytaj take: