Dzi jest pitek, 21 czerwca 2024 roku
Imieniny obchodzi: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Wielkie skakanie w małych Barwicach - relacja
Dodano: 2014-10-09 16:06:55

3 października 2014 r. po raz IX odbył się w Barwicach Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Powiatu Szczecineckiego. Tak jak w latach ubiegłych do Barwic przyjechali najlepsi z najlepszych.

Wśród zaproszonych skoczków wzwyż znaleźli się min. tegoroczni medaliści oraz finaliści Mistrzostw Europy, medaliści Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz medaliści Igrzysk Paraolimpijskich. Barwickie skoki wzwyż organizowane pod hasłem „Wielkie skakanie w małych Barwicach”, to jedyny i niepowtarzalny konkurs o charakterze integracyjno – pokazowym. Uznawany przez samych skoczków - najlepszym halowym konkursem skoku wzwyż w Polsce. Gościem honorowym konkursu była Małgorzata Hołub, tegoroczna finalistka halowych Mistrzostw Świata, piąta zawodniczka tegorocznych Mistrzostw Europy w biegu na 400 m. Sportowo tegoroczne skoki w Barwicach stały na bardzo wysokim poziomie. Ustanowiony został halowy rekord Polski weteranów, w kategorii 60 plus przez Dariusza Bednarskiego (167 cm.). Aneta Rydz pobiła rekord barwickiego konkursu w kategorii kobiet 178 cm. , a zwycięzcą całego konkursu został Maciej Lepiato 218 cm. (złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu 2012, tegoroczny Mistrz Europy). Tak jak można było się spodziewać niesamowitą atmosferę stworzył niepełnosprawny skoczek Łukasz Mamczarz (brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 oraz tegoroczny Mistrz Europy). Skoki w wykonaniu tego niesamowitego sportowca mogą być dla wielu doskonałym wzorcem, a sprawność i jego umiejętności wzbudzają ogromny szacunek. Zaproszeni skoczkowie stworzyli wielkie widowisko sportowe, prezentując prawdziwy kunszt tej pięknej konkurencji lekkoatletycznej.

Znaczącym ogniwem wielkiego skakanie w małych Barwicach jest publiczność. Po raz kolejny hala sportowa wypełniona była nie tylko mieszkańcami gminy Barwice, ale również wieloma widzami z innych miejscowości regionu koszalińskiego. Super atmosfera oraz klimat, to wielka wartość tego konkursu, którą zawsze mocno podkreślają zaproszeni skoczkowie. Widzowie po zakończonym konkursie mogli zobaczyć, a nawet założyć na szyję medale największych światowych imprez sportowych. Mogli również wykonać pamiątkowe zdjęcia z zaproszonymi skoczkami. Organizacja tak wielkiego widowiska sportowego pokazuje, że w małym środowisku lokalnym można również zrealizować wielkie przedsięwzięcia. Było to możliwe dzięki pomocy i wsparciu wielu osób, instytucji, organizacji oraz sponsorów, których z roku na rok przybywa. Ogromne podziękowania należą się państwu Annie i Dariuszowi Witkowskim, właścicielom Gospodarstwa Szkółkarskiego w Starym Grabiążu - niejedna impreza sportowa, czy kulturalna wysokiej rangi może pozazdrościć tak profesjonalnej, pięknej dekoracji jaka towarzyszyła skoczkom w barwickiej hali sportowej. Pokazowy konkurs poprzedzony był skokami dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego (Szczecin, Drawno, Sławno, Szczecinek, Barwice). Pobyt wybitnych skoczków w Barwicach dotyczył również spotkań z władzami samorządu gminy Barwice oraz z młodymi lekkoatletami Zespołu Szkół w Barwicach. Przebieg konkursu pokazowego relacjonowały liczne media, które objęły patronat medialny nad skokami. Barwicki konkurs skoku wzwyż, to z całą pewnością wielkie wydarzenie sportowe, które ma swoją rangę i znaczenie. To doskonała promocja naszych małych Barwic. Wielkie skakanie w małych Barwicach, to konkurs, który na długo pozostanie w pamięci.

Tekst: Organizator konkursu Mariusz Kieling
Zdj.: Marian Sadkowski

REKLAMA

Przeczytaj take: