Dzi jest sobota, 24 sierpnia 2019 roku
Imieniny obchodzi: Jerzy, Bartomiej, Bartosz, Emilia, Halina, Malina

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

11 listopada - Święto Niepodległości
Dodano: 2014-11-06 15:18:12

11 listopada - RYNEK W BIAŁYM BORZE - trwają przygotowania do uroczystości niepodległościowych w Białym Borze - Zapraszamy! Emocji nie zabraknie!

11 listopada odbędą się wyjątkowe uroczystości związane z organizacją obchodów Dnia Niepodległości w Białym Borze. Główną atrakcją święta będzie inscenizacja historyczna z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej "FRONT" Złotów oraz Mieszkańców gminy - po raz pierwszy powstanie film o historii Białego Boru, a co najważniejsze - z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej gminy.

Przygotowania trwają - "Projekt Filmowy Baldenburg 1945-2014" zyskuje coraz większą grupę odbiorców, od niedzieli zaczynamy warsztaty filmowe, aby we wtorek wystąpić przed mieszkańcami w roli uczestników walk o Biały Bór - to będzie niepowtarzalne widowisko. Gotowe są już biało-czerwone kotyliony - symbol tego święta! Jest ich ponad 300, przygotowali je uczniowie szkół z Białego Boru, Sępolna Wielkiego i Drzonowa. Dziękujemy!

Będzie również bardzo muzycznie. W klimat żołnierskich melodii oraz muzyki lat międzywojennej wprowadzi nas Zespół Camerata Vladyslavia, który przygotował oprawę muzyczną tego wydarzenia oraz godzinny koncert po zakończonej inscenizacji. W programie tego koncertu zawarte zostaną najbardziej rozpoznawalne utwory/tematy muzyczne polskiej muzyki XIX, XX, i XXI wieku. Muzyka takich twórców jak Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, wielkie przeboje lat dwudziestych, lat trzydziestych - jak choćby J. Petersburskiego "Tango Milonga", "Złoty pierścionek", "Odrobinę szczęścia w miłości", "Miłość Ci wszystko wybaczy", Kazaneckiego tematy z filmów "Dom" czy "Noce i dnie" a także "Ziemia obiecana" czy z serialu "Czas honoru"; w programie tego koncertu znajdą się także znane tematy z obszaru polskiej muzyki patriotycznej: "Warszawianka", "Pierwsza brygada", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "O mój rozmarynie", "Legiony", "Rozkwitały pąki białych róż".

Ciepła grochówka, pamiątkowe zdjęcia z uczestnikami inscenizacji, koncert muzyczny - Zapraszamy już dziś na obchody Dnia Niepodległości w Białym Borze.

źródło: www.bialybor.com.pl

REKLAMA

Przeczytaj take: