Dzi jest pitek, 21 czerwca 2024 roku
Imieniny obchodzi: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Odkorkować Bobolice? Czy na pewno?
Dodano: 2015-03-19 12:40:05

Już od drugiej połowy 2014 roku w miejscowości Bobolice rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa rond. Ma to na celu odkorkowanie miasta szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy ruch na krajowej jedenastce jest wzmożony, co powoduje kilkukilometrowe korki stanowiące niemały problem dla mieszkańców Bobolic oraz turystów.

Budowa ta jest dość rozległa. Obejmuje ona bowiem dwa skrzyżowania jednocześnie. Największy problem dla kierowców w tej chwili stanowi przebudowa ulic Warszawskiej oraz Fabrycznej. Skrzyżowanie to nie należy do największych, zatem jego udoskonalanie utrudnia przejazd. Ruch w tym miejscu zazwyczaj jest kierowany przez pracowników budowy, co niekoniecznie wpływa korzystnie na płynność przejazdu samochodów. W tym miejscu dość często dochodzi do typowego zakorkowania ulic oraz wypadków spowodowanych przez samochody ciężarowe, które niestety mają zbyt mało miejsca na swobodne manewrowanie.

I w tym momencie składamy pokłony tutejszej policji, która zawsze czuwa i ma wszystko pod kontrolą. W dniu 18.03.2015 po raz kolejny już na skrzyżowaniu krajowej jedenastki z ulicą Fabryczną doszło do niemiłego zdarzenia. Wyjeżdżający z kierunku Białego Boru samochód ciężarowy, poprzez niestety dość nieudolne manewrowanie pojazdem, spowodował zsunięcie się go z pobocza w wykopany przez pracowników (widocznie oznaczony) rów. Spowodowało to prawie całkowity paraliż miasta. Pracownicy budowy byli w tym momencie bezradni i nawet ich szczere chęci pomocy w odkorkowaniu dróg, w tym przypadku się nie przydały. Zablokowana na odcinku ponad 0,5 km była ulica Fabryczna, zaraz obok niej ulica Warszawska, niemal na takim samym odcinku ulica Polanowska oraz główna ulica Koszalińska. Gdyby nie błyskawiczna akcja policji, droga ta z pewnością pozostała by zakorkowana jeszcze przez kilka godzin. Wszystko dzięki dwóm funkcjonariuszom tutejszego oddziału, którzy bezproblemowo poradzili sobie z zaistniałą sytuacją tworząc objazd przez centrum miasta.

Utrudnienia związane z przebudową odczuwają również piesi. Blisko tego miejsca znajduje się szkoła podstawowa oraz duży market, czyli miejsca często uczęszczane przez mieszkańców. Przejścia do nich nie są łatwe, większość już znajduje się w innym, nieoświetlonym miejscu, co stanowi problem dla osób w podeszłym wieku, gdyż ciężko im się wówczas rozpoznać w terenie.

Prace przy budowie postępują na szczęście dość szybko. Częściowo skończone jest już rondo przy ulicy Wojska Polskiego (dawne światła). Należy zauważyć,że modernizacja miejsc przy głównych ulicach miasta, a przede wszystkim drodze krajowej, nie należy do najłatwiejszych, a mimo tego utrzymanie płynności przejazdów w ocenie mieszkańców jest nienaganne. Często spotykamy się z krytyką kierowaną ze strony przechodniów dotyczącą bałaganu, utrudnień w przedostaniu się na drugą stronę jezdni, lecz to wszystko zmierza ku dobremu. Miejmy nadzieję, że tak duża jak na Bobolice inwestycja szybko dobiegnie końca sprawdzając się w praktyce i w wakacje będzie można bezproblemowo przejechać przez to miasto.

W tej chwili nie pozostaje nam nic innego jak zaapelować do kierowców o wzmożoną uwagę w miejscach przebudowy. Ostrożności nigdy dość!

Monika Tomaszewska

REKLAMA

Przeczytaj take: