Dzi jest czwartek, 30 marca 2023 roku
Imieniny obchodzi: Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Życie w Szczecinku
Dodano: 2012-09-19 20:12:52

Większość młodych mieszkańców Szczecinka nie wyobraża sobie w nim życia i próbuje stawiać swoje pierwsze kroki w dorosłość w większych miastach. Przeważnie są to miasta, w których studiują i to właśnie w nich chcą po zakończeniu nauki układać sobie życie.

A gdyby tak wrócić do Szczecinka?

Najczęściej usłyszelibyśmy w odpowiedzi na takie pytanie: a co z pracą? Na pewno nie jest łatwo ją znaleźć, ale ofert jest naprawdę sporo. Wiadomo, że nie są one tak dobrze płatne jak w Poznaniu, czy w Warszawie, ale za to życie w Szczecinku jest tańsze niż w tych miastach. Za wynajem dwupokojowego mieszkania zapłacimy niecałe 1000zł z czynszem i opłatą dla właściciela. Tymczasem w dużych miastach jest to minimum 1500zł, a Warszawie nawet 2000zł. Jest różnica? Jest. No i nasze miasto ma do zaoferowania sporo w kwestii samego funkcjonowania. Dużo zieleni, spokój – bez huku zakorkowanych ulic, tereny nad wodą niemal w centrum miasta. A i na piwo byłoby gdzie się wybrać. Jasne, że latem dzieje się więcej, a zimą można powiedzieć, że miasto lekko przysypia, ale i to ma swoje uroki.

Wszyscy młodzi ludzie ze łzą w oku wspominają dzieciństwo w Szczecinku, więc może patrząc w dalszą przyszłość warto byłoby dać i swoim dzieciom tak błogi i bezpieczny czas. A przecież łatwiej zaplanować to wcześniej, niż z dziećmi przenosić się i dopiero szukać pracy i mieszkania. Wyobraźcie sobie siebie za 20-30 lat. Wolelibyście cisnąć się w zatłoczonych tramwajach, wszędzie mieć daleko i martwić się o to czy dziecko wróci bezpiecznie ze szkoły i nie zginie w tłumie, którego w wielkich miastach nie da się uniknąć? A może z odprężeniem chcielibyście spacerować po parku, który macie tuż pod nosem i relaksować się po pracy razem z dziećmi.

Więc może warto spróbować ułożyć sobie życie w Szczecinku, w swoim rodzinnym mieście. Oczywiście nie uważam, że w dużych miastach nie da się żyć. Po prostu wydaje mi się, że u Nas jest lepiej.

Magdalena Uszyło

REKLAMA

Przeczytaj take: