Imieniny obchodzi: Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA

Turniej koszykówki w Turowie
Dodano: 2012-04-03 15:34:00

Pierwsze spotkanie to rywalizacja zespołów UKS BASKET Miastko oraz GKS GROM Turowo. Jak to zwykle bywa w pierwszych spotkaniach turnieju, tym bardziej o 9:00 w sobotę obydwa zespoły rozpoczęły bardzo nieskutecznie. Wiele strat i niski procent celności powodował, że w wielu akcjach więcej było przypadku niż koszykarskiego kunsztu. Pierwsze z tego chaosu otrząsnęły się turowianki i w trzech kolejnych kwartach wyszły na prowadzenie. W tym spotkaniu zabrakło strzelców w obydwu drużynach, w skuteczności zawodziły niemal wszystkie zawodniczki. Jednak to GROM mógł dopisać po raz kolejny 2 punkty w ligowej tabeli.

Druga sobotnia konfrontacja to mecz pomiędzy drużyną miastecką a UKS 16 Koszalin. Drużyna z Koszalina w tym sezonie w lidze kadeckiej do tej pory nie odnotowała zwycięstwa. Jednak na turniej do Turowa trener koszalinianek Przemysław Pacynko powołał kadetki grające w lidze juniorskiej. Tym samym od początku spotkania zarysował znaczną przewagę na parkiecie. UKS BASKET prowadzony przez Leszka Warsińskiego dzięki wysokiej skuteczności z dystansu Karoliny Szycy - 4 trafienia zza łuku w pierwszej kwarcie - zaskoczył początkowo Koszalin. Jednak z każdą minutą przewaga 16-tki rosła.

W trzeciej odsłonie turniejowej kopie kruszyły SALOS Słupsk i gospodarz zmagań GROM Turowo. Faworytem potyczki był Słupsk - obecnie pierwsze miejsce ligowej tabeli. Niestety podopieczne Marcina Pietrzaka niespodzianki nie sprawiły. Zespół z Turowa od początku nie poradził sobie z naciskiem na całym boisk w obronie Salosu i po pierwszej kwarcie przegrywał różnicą 17pkt. Dodatkowym osłabieniem w tej części gry naszego zespołu okazała się kontuzja Anny Kowalczyk, która podkręciła sobie kolano. W miarę upływu minut GROM uporządkował grę, jednak to było za mało na wyraźnie lepszy zespół ze Słupska. Pozytywną stroną tej konfrontacji może być fakt, że zdobywamy coraz częściej punkty z dystansu. W tym spotkaniu były to kolejne cztery trafienia zza łuku. Zespół ze Słupska grał natomiast bardzo zespołowo, skutecznie zamieniając twardą obronę na punkty z kontry. W ataku zabrakło punktów kilku zawodniczek Turowa.

Ostatni mecz został rozegrany pomiędzy Koszalinem i Słupskiem. Było to ciekawe widowisko w którym obserwowaliśmy wiele ciekawych akcji. Zespół ze Piotra Ostrowskiego po wyrównanej pierwszej połowie, trzecią kwartą odskoczył na bezpieczne prowadzenie i salezjanki spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca. W tym spotkaniu klasą samą dla siebie była Kamila Podgórna. Wyróżniająca się kadetka z nr 21 na koszulce była nie do zatrzymania przez rywalki. Zdobywczyni 22pkt w tym 3 celnych trójek wielokrotnie zaskakiwała. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, dokładnymi podaniami otwierała drogę do kosza koleżankom.