Dzi jest pitek, 5 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Walter, Bonifacy, Waleria, Kira

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Nakrętki dla Hani
Dodano: 2012-10-23 13:33:23

Kolejny raz Liga Kobiet Polskich ze Szczecinka pomaga innym. Tym razem Panie postanowiły pomóc chorej 3-letniej Hani. „Zespół Turnera jest to choroba, która dotyczy kobiet i jest to brak hormonu wzrostu. Nie rosną na tyle, co powinny. Kiedy choroba jest wykryta przy porodzie to jest to bardzo dobrze. Za rok będę składał wniosek do Warszawy o przyznanie hormonu wzrostu. Jeśli nam go przyznają to Hania będzie miała przez 10-12 lat leczenie.” - mówi tata Hani, Krzysztof Dymecki.

Pomoc dla Hani ze strony Ligi Kobiet polega na tym, że oddają one dla niej nakrętki z opakowań plastikowych, dzięki którym połowa kosztów turnusu rehabilitacyjnego zostanie sfinansowana przez Stowarzyszenie pomagające chorym na Zespół Turnera.

Do rąk Pana Dymeckiego trafiło ponad 500 litrów nakrętek. Dzięki nim Hania pojedzie 5 listopada na turnus rehabilitacyjny w Stobnie, gdzie będzie korzystać z zajęć z hipoterapii. „Doceniam to. Jest to bardzo zadowalające, że są ludzie dobrego serca. Dzięki takim ludziom mogę wysłać córkę na rehabilitację, czy dodatkowe leczenie. To bardzo pomaga i cieszy.” - dodaje tata Hani.

„Zbierałyśmy nakrętki od dawna. Miałyśmy wysyłać je do Warszawy, do Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek, ale jak dowiedziałyśmy się o Hani, od razu postanowiłyśmy pomóc komuś, kto jest blisko nas. I będziemy zbierać nadal.” - mówi Danuta Ziętara z LKP.

Takie akcje są bardzo istotne i cieszy to, że w naszym mieście są tacy, którzy tak chętnie przyłączają się do pomocy. Zbieranie nakrętek niewiele kosztuje, a pomaga naprawdę w ogromny sposób tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Magdalena Uszyło

REKLAMA

Przeczytaj take: