Dzi jest Âroda, 13 listopada 2019 roku
Imieniny obchodzi: Miko│aj, Stanis│aw, Stanis│awa, Benedykt, Izaak, Arkadia, Krystyna

DZIENNIKARSTWO OBYWATELSKIE

PRACA    OG┼üOSZENIA    

REKLAMA

Kultura w narodzie
Dodano: 2012-07-02 16:03:43

Czy kiedykolwiek autorzy czytaj─Ć┼╝╦Ł komentarze pod swoimi autorskimi tekstami?? A je─Ć┼╝╦Łli czytaj─Ć┼╝╦Ł, to czy przywi─Ć┼╝╦Łzuj─Ć┼╝╦Ł do nich wag─Ć┼╝╦Ł?? Pytanie zasadnicze brzmi: Czy jest do czego przywi─Ć┼╝╦Łzywa─Ć┼╝╦Ł wag─Ć┼╝╦Ł??

├ó┬Ç┬×I autor tej publikacji do bani i redaktorka jeszcze gorsza├ó┬Ç┬Ł ├ó┬Ç┬ô azir

├ó┬Ç┬×Same pierdo─Ć┼╝╦Ły, a nag─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Łwek bez sensu├ó┬Ç┬Ł ├ó┬Ç┬ô asia

├ó┬Ç┬×Autor pora─Ć┼╝╦Łka totalna├ó┬Ç┬Ł ├ó┬Ç┬ô tomelx

├ó┬Ç┬×Nast─Ć┼╝╦Łpny mort po Katyniu rosian ikomunistow na Polakach├ó┬Ç┬Ł - Smolarek

├ó┬Ç┬×Chyba jeste─Ć┼╝╦Ł anal, czyli do dupy z twoj─Ć┼╝╦Ł analiz─Ć┼╝╦Ł! Sko─Ć┼╝╦Łcz wa─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł, wstydu oszcz─Ć┼╝╦Łd─Ć┼╝╦Ł├ó┬Ç┼Ü├ó┬Ç┬Ł - Krzysztof

To tylko kilka przyk─Ć┼╝╦Ład─Ć┼╝╦Łw kulturalnego i dowodz─Ć┼╝╦Łcego ├ó┬Ç┬×inteligencji├ó┬Ç┬Ł niekt─Ć┼╝╦Łrych czytelnik─Ć┼╝╦Łw. Nie chodzi mi o to, by by─Ć┼╝╦Ł z─Ć┼╝╦Ło─Ć┼╝╦Łliwym. Nie chodzi mi o to by kogokolwiek zniewa─Ć┼╝╦Ły─Ć┼╝╦Ł. Ale po ostatnich komentarzach dotycz─Ć┼╝╦Łcych moich artyku─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Łw, postanowi─Ć┼╝╦Łem, ─Ć┼╝╦Łe przejrz─Ć┼╝╦Ł artyku─Ć┼╝╦Ły innych u u─Ć┼╝╦Łytkownik─Ć┼╝╦Łw Interii 360. Wnioski do kt─Ć┼╝╦Łrych doszed─Ć┼╝╦Łem, s─Ć┼╝╦Ł przera─Ć┼╝╦Łaj─Ć┼╝╦Łce. Okazuje si─Ć┼╝╦Ł bowiem, ─Ć┼╝╦Łe wi─Ć┼╝╦Łksza cz─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł czytelnik─Ć┼╝╦Łw to ludzie kt─Ć┼╝╦Łrzy nie umiej─Ć┼╝╦Ł czyta─Ć┼╝╦Ł. Je─Ć┼╝╦Łli umiej─Ć┼╝╦Ł czyta─Ć┼╝╦Ł, to nie rozumiej─Ć┼╝╦Ł, co autor m─Ć┼╝╦Łg─Ć┼╝╦Ł chcie─Ć┼╝╦Ł przekaza─Ć┼╝╦Ł. Je─Ć┼╝╦Łli ju─Ć┼╝╦Ł uda im si─Ć┼╝╦Ł zrozumie─Ć┼╝╦Ł o co chodzi─Ć┼╝╦Ło w danym artykule, nie s─Ć┼╝╦Ł w stanie przyswoi─Ć┼╝╦Ł tak prostych form literackich, jak przeno─Ć┼╝╦Łnia, przerysowanie czy te─Ć┼╝╦Ł ironia wreszcie.

─Ć┼╝╦Łeby na tym si─Ć┼╝╦Ł sprawa ko─Ć┼╝╦Łczy─Ć┼╝╦Ła, by─Ć┼╝╦Łoby p─Ć┼╝╦Ł biedy. Niestety obrazu g─Ć┼╝╦Łupoty dope─Ć┼╝╦Łniaj─Ć┼╝╦Ł komentarze tych, kt─Ć┼╝╦Łrzy rozumiej─Ć┼╝╦Ł najmniej. Problem polega na tym, ─Ć┼╝╦Łe ludzie ci nie umiej─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł poprawnie wys─Ć┼╝╦Ławia─Ć┼╝╦Ł w naszym j─Ć┼╝╦Łzyku ojczystym. A nawet je─Ć┼╝╦Łli potrafi─Ć┼╝╦Ł, to w ich komentarzach nie chodzi o nic innego, jak tylko zel─Ć┼╝╦Ły─Ć┼╝╦Ł autora, obrazi─Ć┼╝╦Ł go czy cho─Ć┼╝╦Łby, dla zabawy, wyprowadzi─Ć┼╝╦Ł z r─Ć┼╝╦Łwnowagi. Bo gdyby w tych obra─Ć┼╝╦Łliwych, czy ur─Ć┼╝╦Łgaj─Ć┼╝╦Łcych s─Ć┼╝╦Łowach, komentuj─Ć┼╝╦Łcy pr─Ć┼╝╦Łbowa─Ć┼╝╦Ł przemyci─Ć┼╝╦Ł cho─Ć┼╝╦Ł p─Ć┼╝╦Łinteligent─Ć┼╝╦Ł uwag─Ć┼╝╦Ł na temat danego artyku─Ć┼╝╦Łu to ju─Ć┼╝╦Ł by─Ć┼╝╦Łoby dobrze. Najcz─Ć┼╝╦Łciej jednak komentarze brzmi─Ć┼╝╦Ł: ├ó┬Ç┬×Autor jest gupi├ó┬Ç┬Ł (nie to nie jest b─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Łd, tylko przerysowanie o kt─Ć┼╝╦Łrym wspomina─Ć┼╝╦Łem wcze─Ć┼╝╦Łniej). A ja pytam si─Ć┼╝╦Ł dlaczego?? Dlaczego je─Ć┼╝╦Łli kto─Ć┼╝╦Ł kto nie ma absolutnie nic do przekazania zabiera g─Ć┼╝╦Łos, w sprawie kt─Ć┼╝╦Łrej najcz─Ć┼╝╦Łciej ├ó┬Ç┬ô b─Ć┼╝╦Łd─Ć┼╝╦Łmy brutalnie szczerzy ├ó┬Ç┬ô nie rozumie. Dawno, dawno temu s─Ć┼╝╦Łysza─Ć┼╝╦Łem takie powiedzenie: ├ó┬Ç┬×Lepiej milcze─Ć┼╝╦Ł i udawa─Ć┼╝╦Ł g─Ć┼╝╦Łupiego, ni─Ć┼╝╦Ł odezwa─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł i rozwia─Ć┼╝╦Ł wszelkie w─Ć┼╝╦Łtpliwo─Ć┼╝╦Łci├ó┬Ç┬Ł (a to w─Ć┼╝╦Ła─Ć┼╝╦Łnie jest przyk─Ć┼╝╦Ład ironii o kt─Ć┼╝╦Łrej wspomina─Ć┼╝╦Łem wcze─Ć┼╝╦Łniej).

I owszem uda─Ć┼╝╦Ło mi si─Ć┼╝╦Ł wy─Ć┼╝╦Łowi─Ć┼╝╦Ł kilka naprawd─Ć┼╝╦Ł trafnych komentarzy, kt─Ć┼╝╦Łre celn─Ć┼╝╦Ł ripost─Ć┼╝╦Ł, mog─Ć┼╝╦Łyby autora artyku─Ć┼╝╦Łu zatrzyma─Ć┼╝╦Ł na chwil─Ć┼╝╦Ł lub kt─Ć┼╝╦Łre zaczyna─Ć┼╝╦Ły bardzo ciekaw─Ć┼╝╦Ł, zajmuj─Ć┼╝╦Łc─Ć┼╝╦Ł dyskusj─Ć┼╝╦Ł. Absolutnie nie chodzi mi o to, ─Ć┼╝╦Łe ka─Ć┼╝╦Łdy musi si─Ć┼╝╦Ł zgadza─Ć┼╝╦Ł z autorem. Przecie─Ć┼╝╦Ł ka─Ć┼╝╦Łdy z nas jest indywidualno─Ć┼╝╦Łci─Ć┼╝╦Ł i ma prawo do w─Ć┼╝╦Łasnego zdania. Tylko dlaczego wyg─Ć┼╝╦Łaszanie go musi si─Ć┼╝╦Ł wi─Ć┼╝╦Łza─Ć┼╝╦Ł z okazaniem chamstwa?? My─Ć┼╝╦Łl─Ć┼╝╦Ł, ─Ć┼╝╦Łe ma na to wp─Ć┼╝╦Ływ anonimowo─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł jaka oferuje internet. C─Ć┼╝╦Ł, nie da si─Ć┼╝╦Ł ukry─Ć┼╝╦Ł, ─Ć┼╝╦Łe najg─Ć┼╝╦Łupsze i najp─Ć┼╝╦Łytsze komentarze wyg─Ć┼╝╦Łaszaj─Ć┼╝╦Ł osoby, kt─Ć┼╝╦Łre s─Ć┼╝╦Ł ├ó┬Ç┬×go─Ć┼╝╦Łcinnie├ó┬Ç┬Ł na stronach Interii 360. Nie zauwa─Ć┼╝╦Ły─Ć┼╝╦Łem by jakikolwiek autor zamieszczaj─Ć┼╝╦Łcy swoje artyku─Ć┼╝╦Ły, komentowa─Ć┼╝╦Ł w spos─Ć┼╝╦Łb niekulturalny tekst─Ć┼╝╦Łw innych autor─Ć┼╝╦Łw. Mo─Ć┼╝╦Łe to kwestia szacunku dla innego cz─Ć┼╝╦Łowieka?? Mo─Ć┼╝╦Łe to kwestia szacunku dla pracy innego cz─Ć┼╝╦Łowieka?? Pewnie tak.

W─Ć┼╝╦Ła─Ć┼╝╦Łnie przysz─Ć┼╝╦Ło mi do g─Ć┼╝╦Łowy, ─Ć┼╝╦Łe te komentarze, w kt─Ć┼╝╦Łrych opinia brzmi jakby pisa─Ć┼╝╦Ł je kto─Ć┼╝╦Ł nie posiadaj─Ć┼╝╦Łcy pi─Ć┼╝╦Łtej klepki, przypominaj─Ć┼╝╦Ł jako ─Ć┼╝╦Ływo sejm. W─Ć┼╝╦Ła─Ć┼╝╦Łnie dlatego polska wygl─Ć┼╝╦Łda jak ├ó┬Ç┬×burdel ogarni─Ć┼╝╦Łty po─Ć┼╝╦Łarem├ó┬Ç┬Ł. No bo je─Ć┼╝╦Łli na sali sejmowej pos─Ć┼╝╦Łowie si─Ć┼╝╦Ł nie zgadzaj─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł ze sob─Ć┼╝╦Ł to co robi─Ć┼╝╦Ł?? Oczerniaj─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł. Ok─Ć┼╝╦Łamuj─Ć┼╝╦Ł. Czas po─Ć┼╝╦Łwi─Ć┼╝╦Łcony na prac─Ć┼╝╦Ł, zajmowany jest zmy─Ć┼╝╦Łlonymi statystykami, m─Ć┼╝╦Łtn─Ć┼╝╦Ł logik─Ć┼╝╦Ł i przys─Ć┼╝╦Łowiowym ├ó┬Ç┬×biciem piany├ó┬Ç┬Ł. A bieda i rozczarowanie w narodzie rozrasta si─Ć┼╝╦Ł z ka─Ć┼╝╦Łd─Ć┼╝╦Ł chwil─Ć┼╝╦Ł do gigantycznych rozmiar─Ć┼╝╦Łw. Ale kogo to obchodzi?? Tak d─Ć┼╝╦Ługo jak mo─Ć┼╝╦Łna werbalnie naplu─Ć┼╝╦Ł na oponenta, tak d─Ć┼╝╦Ługo jest dobrze. Byleby tylko nikt nie zauwa─Ć┼╝╦Ły─Ć┼╝╦Ł, ─Ć┼╝╦Łe ├ó┬Ç┬×pluj─Ć┼╝╦Łcy├ó┬Ç┬Ł nie ma tak naprawd─Ć┼╝╦Ł niczego do przekazania.

My─Ć┼╝╦Łl─Ć┼╝╦Ł, ─Ć┼╝╦Łe pow─Ć┼╝╦Łd dla kt─Ć┼╝╦Łrego ludzie ci nie potrafi─Ć┼╝╦Ł komentowa─Ć┼╝╦Ł inaczej jak tylko obrzucaj─Ć┼╝╦Łc b─Ć┼╝╦Łotem autora, le─Ć┼╝╦Ły w wychowaniu. A raczej w braku dobrego wychowania. Podejrzewam, ─Ć┼╝╦Łe luki w wykszta─Ć┼╝╦Łceniu te─Ć┼╝╦Ł maj─Ć┼╝╦Ł w tym sw─Ć┼╝╦Łj udzia─Ć┼╝╦Ł. W─Ć┼╝╦Ła─Ć┼╝╦Łnie dlatego w Polsce tak trudno przyjmuj─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł felietony J. Clarksona. Bo ludzie nie rozumiej─Ć┼╝╦Ł, ─Ć┼╝╦Łe o powa─Ć┼╝╦Łnej sprawie mo─Ć┼╝╦Łna napisa─Ć┼╝╦Ł Replica Watches   Rolex Replica Watches   ─Ć┼╝╦Łartobliwie, czy ironicznie. Wielu z komentuj─Ć┼╝╦Łcych moje felietony, gdyby przeczytali s─Ć┼╝╦Łowa, ─Ć┼╝╦Łe ├ó┬Ç┬×wola─Ć┼╝╦Łbym dosta─Ć┼╝╦Ł wstydliwej choroby wenerycznej ni─Ć┼╝╦Ł skorzysta─Ć┼╝╦Ł z komunikacji miejskiej├ó┬Ç┬Ł, natychmiast by mi jej ─Ć┼╝╦Łyczyli. Nie zrozumieliby przeno─Ć┼╝╦Łni i poczuliby si─Ć┼╝╦Ł jak w raju, mog─Ć┼╝╦Łc rzuci─Ć┼╝╦Ł kamieniem w moj─Ć┼╝╦Ł stron─Ć┼╝╦Ł. Im bardziej o tym my─Ć┼╝╦Łl─Ć┼╝╦Ł, tym silniej w g─Ć┼╝╦Łowie brzmi mi jedno s─Ć┼╝╦Łowo. Ciemnogr─Ć┼╝╦Łd.

Ciemnogr─Ć┼╝╦Łd, panie i koniec.

Drogi czytelniku. I niezbyt drogi frustracie. Zanim wi─Ć┼╝╦Łc napiszesz kolejny komentarz, zastan─Ć┼╝╦Łw si─Ć┼╝╦Ł najpierw co chcesz w nim przekaza─Ć┼╝╦Ł. Je─Ć┼╝╦Łli nie przychodzi Ci do g─Ć┼╝╦Łowy ─Ć┼╝╦Ładna konkretna my─Ć┼╝╦Łl, to po prostu nic nie pisz. Bo szkoda Twojego czasu na pisanie bezmy─Ć┼╝╦Łlnych g─Ć┼╝╦Łupot. I mojego czasu na ich czytanie. Bo nawet je─Ć┼╝╦Łli przeczytam komentarz w kt─Ć┼╝╦Łrym dowiem si─Ć┼╝╦Ł ─Ć┼╝╦Łe ├ó┬Ç┬×autor jest kretynem├ó┬Ç┬Ł i tak si─Ć┼╝╦Ł nim nie przejm─Ć┼╝╦Ł. Wi─Ć┼╝╦Łc po co zajmowa─Ć┼╝╦Ł sobie czas czym─Ć┼╝╦Ł, co nie ma sensu??

Pawe─Ć┼╝╦Ł Dziedziul

REKLAMA

Przeczytaj tak┐e: