Dzi jest roda, 13 listopada 2019 roku
Imieniny obchodzi: Mikoaj, Stanisaw, Stanisawa, Benedykt, Izaak, Arkadia, Krystyna

DZIENNIKARSTWO OBYWATELSKIE

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Pracownik na wagę złota!
Dodano: 2012-10-28 12:44:11

XXI wiek jest bez wątpienia okresem pogoni za pieniądzem. Niestety nadeszły tak tragiczne dla nas czasy, że człowiek całkowicie zatracił się w przekonaniu, iż jest tym, co ma i w jaki sposób się prezentuje. Często, choć nie zawsze, pracodawcy przy wyborze odpowiedniego pracownika na dane stanowisko, w pierwszej kolejności kierują się jego cechami fizycznymi, wykształceniem, a następnie zwracają uwagę na atuty osobowości i charakteru.

Odwiedzając szczecineckie (i nie tylko) urzędy spotkać da się z obsługą nie do końca odpowiadającą wymaganiom petentów. Wielokrotnie słyszymy uszczypliwe komentarze na temat osób pracujących na stanowiskach biurowych. Kawa, ciastka, plotki, odsyłanie od pokoju do pokoju- tak stereotypowo ocenia się przeciętnego zatrudnionego w instytucjach państwowych. Zdarzają się jednak wyjątki od podanych założeń.

Najlepszym przykładem na to twierdzenie, są panie zatrudnione przy obsłudze klientów punktu pocztowego, mieszczącego się na ulicy Kardynała Stanisława Wyszyńskiego w Szczecinku. Interesanci kierujący się tam w konkretnym celu, spotykają się z niebywale miłym przyjęciem i wysoką kulturą osobistą pracowników. Osoby pracujące w tym wydziale dokonują wszelkich starań, aby petent wyszedł zadowolony i dobrze poinformowany. Jako częsta klientka ów miejsca stwierdzam, że „obsługa” zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

Teraz, gdy tak trudno o konkretnego pracownika, rzadko spotyka się oddane swojemu zawodowi osoby. Często przy wyborze pracy kierujemy się wysokością wynagrodzenia, bądź wybieramy tą, która jest dla nas dostępna, co niekoniecznie idzie w parze z życiową pasją i zainteresowaniami. Jednak odwiedzając wyżej wymieniony punkt pocztowy spotykamy się z przyjęciem na naprawdę wysokim poziomie! O takich wykonawców powinien dbać każdy zatrudniający!

Monika Tomaszewska

REKLAMA

Przeczytaj take: