Dzi jest Âroda, 13 listopada 2019 roku
Imieniny obchodzi: Miko│aj, Stanis│aw, Stanis│awa, Benedykt, Izaak, Arkadia, Krystyna

DZIENNIKARSTWO OBYWATELSKIE

PRACA    OG┼üOSZENIA    

REKLAMA

ZTS - Zawsze Tylko Sercem!
Dodano: 2012-12-02 14:31:59

Czasem zastanawia mnie jak wiele trzeba zrobi─Ć┼╝╦Ł, by wywrze─Ć┼╝╦Ł na cz─Ć┼╝╦Łowieku wra─Ć┼╝╦Łenie? Ot─Ć┼╝╦Ł okazuje si─Ć┼╝╦Ł, ─Ć┼╝╦Łe wystarczy... ─Ć┼╝╦Łpiewa─Ć┼╝╦Ł. Gdy ich pierwszy raz us─Ć┼╝╦Łysza─Ć┼╝╦Łam, przez moj─Ć┼╝╦Ł g─Ć┼╝╦Łow─Ć┼╝╦Ł przemkn─Ć┼╝╦Ły si─Ć┼╝╦Ł r─Ć┼╝╦Łnorakie pytania, ale najbardziej zastanawia─Ć┼╝╦Ło mnie jedno- kto to jest? Dlaczego wcze─Ć┼╝╦Łniej o nich nie wiedzia─Ć┼╝╦Łam?

Przemek Radacz i Maciek G─Ć┼╝╦Łrny (Radacz & Gucio) pochodz─Ć┼╝╦Ł ze Szczecinka. To oni - raperzy. Dwie m─Ć┼╝╦Łode osoby z talentem i tw─Ć┼╝╦Łrczym zapa─Ć┼╝╦Łem, otwartymi oczyma na nowe pomys─Ć┼╝╦Ły, niezliczon─Ć┼╝╦Ł liczb─Ć┼╝╦Ł ─Ć┼╝╦Łwie─Ć┼╝╦Łych propozycji i co najwa─Ć┼╝╦Łniejsze - publik─Ć┼╝╦Ł, kt─Ć┼╝╦Łra uwielbia s─Ć┼╝╦Łucha─Ć┼╝╦Ł ich utwor─Ć┼╝╦Łw. Znaj─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł od dziecka, poniewa─Ć┼╝╦Ł razem si─Ć┼╝╦Ł wychowywali. Wiedz─Ć┼╝╦Ł o sobie wszystko i ─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Łczy ich ogromna przyja─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł, kt─Ć┼╝╦Łr─Ć┼╝╦Ł nie spos─Ć┼╝╦Łb jest z─Ć┼╝╦Łama─Ć┼╝╦Ł. Obydwaj s─Ć┼╝╦Ł uczniami szko─Ć┼╝╦Ły ─Ć┼╝╦Łredniej, przez co ─Ć┼╝╦Łwietnie rozumiej─Ć┼╝╦Ł problemy nastolatk─Ć┼╝╦Łw, co zawieraj─Ć┼╝╦Ł w swoich piosenkach.

Wsp─Ć┼╝╦Łlnie tworz─Ć┼╝╦Ł od ponad roku, ale pytanie co? Ich dzie─Ć┼╝╦Ło to rap, czyli muzyka, kt─Ć┼╝╦Łra w tych czasach najbardziej przemawia do m─Ć┼╝╦Łodzie─Ć┼╝╦Ły. Zacz─Ć┼╝╦Ło si─Ć┼╝╦Ł to tak, ─Ć┼╝╦Łe najpierw ka─Ć┼╝╦Łdy z nich osobno komponowa─Ć┼╝╦Ł co─Ć┼╝╦Ł w domu i ─Ć┼╝╦Łwiczy─Ć┼╝╦Ł przed komputerem, bardziej dla rozrywki ni─Ć┼╝╦Łeli publiki. Ale kiedy zaj─Ć┼╝╦Łli si─Ć┼╝╦Ł tym, jako niebywa─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł pasj─Ć┼╝╦Ł , sta─Ć┼╝╦Ło si─Ć┼╝╦Ł to ich hobby i pozosta─Ć┼╝╦Ło do dzi─Ć┼╝╦Ł. Jak na razie jako podk─Ć┼╝╦Ład─Ć┼╝╦Łw u─Ć┼╝╦Ływaj─Ć┼╝╦Ł og─Ć┼╝╦Łlnodost─Ć┼╝╦Łpnych utwor─Ć┼╝╦Łw, lecz na specjalne okazje-tworz─Ć┼╝╦Ł je z pomoc─Ć┼╝╦Ł kolegi. Teksty, kt─Ć┼╝╦Łre mo─Ć┼╝╦Łna us─Ć┼╝╦Łysze─Ć┼╝╦Ł w ich piosenkach, inspirowane s─Ć┼╝╦Ł ─Ć┼╝╦Łyciem. Opowiadaj─Ć┼╝╦Ł one o m─Ć┼╝╦Łodzie─Ć┼╝╦Łczych rozterkach, problemach zwi─Ć┼╝╦Łzanych z przetrwaniem Replica Handbags uk   Replica Handbags   w tym trudnym spo─Ć┼╝╦Łecze─Ć┼╝╦Łstwie, a tak─Ć┼╝╦Łe o uczuciach i mi─Ć┼╝╦Ło─Ć┼╝╦Łci, kt─Ć┼╝╦Łra spotyka ka─Ć┼╝╦Łdego z nas. W─Ć┼╝╦Ła─Ć┼╝╦Łnie dlatego m─Ć┼╝╦Łodzie─Ć┼╝╦Ł lubi s─Ć┼╝╦Łucha─Ć┼╝╦Ł tego, co tworz─Ć┼╝╦Ł, gdy─Ć┼╝╦Ł cz─Ć┼╝╦Łsto, cho─Ć┼╝╦Ł nie zawsze znajduj─Ć┼╝╦Ł w nich cz─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł swojej w─Ć┼╝╦Łasnej historii i por─Ć┼╝╦Łwnania z w─Ć┼╝╦Łasnym ─Ć┼╝╦Łyciem.

Z zabawy przed komputerem, przerodzi─Ć┼╝╦Ło si─Ć┼╝╦Ł to w nagrywanie profesjonalnych utwor─Ć┼╝╦Łw i rapowanie na koncertach. Najpierw us─Ć┼╝╦Łysze─Ć┼╝╦Ł ich mo─Ć┼╝╦Łna by─Ć┼╝╦Ło w szkole- gdzie ─Ć┼╝╦Łpiewali dla rozrywki. Ale niedawno zaistnieli na scenie szczecineckiego kina ├ó┬Ç┬×Wolno─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł├ó┬Ç┬Ł. Sta─Ć┼╝╦Ło si─Ć┼╝╦Ł to wtedy, gdy wszcz─Ć┼╝╦Łto akcj─Ć┼╝╦Ł charytatywnych koncert─Ć┼╝╦Łw dla Karoliny Kurek , Wojtka Salmanowicza, a tak─Ć┼╝╦Łe Wielkiej Orkiestry ─Ć┼╝╦Łwi─Ć┼╝╦Łtecznej Pomocy. Ch─Ć┼╝╦Łopcy bez wahania si─Ć┼╝╦Ł na to zgodzili i wraz z pozosta─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł grup─Ć┼╝╦Ł m─Ć┼╝╦Łodych talent─Ć┼╝╦Łw, pomogli w uzbieraniu pieni─Ć┼╝╦Łdzy dla potrzebuj─Ć┼╝╦Łcych os─Ć┼╝╦Łb, co warte jest docenienia, gdy─Ć┼╝╦Ł bezinteresowno─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł i ch─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł niesienia pomocy, nie jest cz─Ć┼╝╦Łstym zjawiskiem u ─Ć┼╝╦Łwczesnej m─Ć┼╝╦Łodzie─Ć┼╝╦Ły.

Poza muzyk─Ć┼╝╦Ł zajmuj─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł sportem (pi─Ć┼╝╦Łka no─Ć┼╝╦Łna, sztuki walki), ale tak─Ć┼╝╦Łe jak tradycyjni nastolatkowie imprezuj─Ć┼╝╦Ł i spotykaj─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł w gronie znajomych, co sprawia im ogromn─Ć┼╝╦Ł przyjemno─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł. Na zadane przeze mnie pytanie, dotycz─Ć┼╝╦Łce przysz─Ć┼╝╦Ło─Ć┼╝╦Łci, odpowiadaj─Ć┼╝╦Ł: ├ó┬Ç┬×Nie planujemy przysz─Ć┼╝╦Ło─Ć┼╝╦Łci, lecz je─Ć┼╝╦Łeli co─Ć┼╝╦Ł si─Ć┼╝╦Ł nam uda - dlaczego nie?├ó┬Ç┬Ł.

Monika Tomaszewska

REKLAMA

Przeczytaj tak┐e: