Dzi jest wtorek, 16 lipca 2019 roku
Imieniny obchodzi: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella

DZIENNIKARSTWO OBYWATELSKIE

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

I BOBOLICKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 2013!
Dodano: 2013-01-24 18:33:50

Już od września 2012 roku w Bobolicach trwają treningi tenisa stołowego. Odbywa się to w hali sportowej Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza mieszczącej się przy ulicy Szkolnej. Uczestnicy tych treningów to mężczyźni spotykający się systematycznie w każdą środę, by przy kilkugodzinnym wysiłku fizycznym doskonalić swoje umiejętności.

Co ich łączy? Oczywiście jedno- zamiłowanie do tego sportu. Jedni są lepsi, jedni gorsi- ale wszyscy wkładają w to całe swoje siły. Zróżnicowanie wiekowe jest tu naprawdę duże, dlatego też każdy może w takich ćwiczeniach uczestniczyć. Skąd pomysł? „Na początku treningi te nie cieszyły się dużą popularnością, lecz z tygodnia na tydzień przybywało chętnych”- jak mówi organizator, a zarazem główny sponsor nagród, na którego prośbę danych nie ujawniamy. Podczas spotkań uczestnicy zaproponowali wspólną rywalizację i tak też się stało.

Dnia 23.01.2013 miał miejsce amatorski I Bobolicki Turniej Tenisa Stołowego. Na tą chwilę organizator przygotował pięćdziesiąt plakatów zachęcających do uczestnictwa oraz ciekawe nagrody rzeczowe i pieniężne. Zapisy trwały dość długo i zgłosiło się 23 uczestników różnych wiekowo, a wśród nich znalazł się nawet reprezentant rady gminnej oraz ksiądz. Zawody przebiegły pod ściśle określonym regulaminem. Uczestnicy drogą losowania zostali podzieleni na pięć grup w walce „każdy z każdym”, a spośród tych grup wyłaniał się zwycięzca i tak zawodnicy docierali do samego finału.

Wrażenia były niesamowite. Niektóre sety kończyły się już po krótkim czasie, jednak przy starciu najlepszych trwały nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Każda sekunda była walką o zwycięstwo, niezwykle zaciętym bojem przysparzającym zdenerwowanie, lecz dodającym adrenaliny.

Najciekawsze starcia były bacznie obserwowane przez uczestników, a także publiczność. Zmęczeni, wykończeni, ale zadowoleni zwycięzcy okazali się w tym starciu niepokonani. Na podium stanęło „trzech wspaniałych”- na prośbę pozostają oni anonimowi.

Czy będą kolejne turnieje? Oczywiście! Następny pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Bobolice odbędzie się w dniu 23.02.2013, tym razem na Hali Widowiskowo-Sportowej nowego gimnazjum przy ulicy Głowackiego. „Są również plany, na zorganizowanie podobnych meczy jesienią tego roku”- jak odpowiada organizator.

Przy kolejnych całkiem możliwy będzie podział na określone grupy wiekowe, co bardziej wyrówna szanse zawodników. Istnieje także wizja zorganizowania zawodów dla kobiet, co byłoby ciekawą atrakcją, ponieważ w tej okolicy nie brakuje zaciętych tenisistek.

Mecze o tym charakterze to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, ćwiczenie kondycji fizycznej oraz doskonalenie swoich umiejętności. Ich głównym celem jest realizowanie swojego hobby przez uczestników. Jak mówi organizator „sam jestem fanem tenisa stołowego i zachęcam do niego innych”- zatem zapraszamy!

Monika Tomaszewska

REKLAMA

Przeczytaj take: