Dzi jest pitek, 21 czerwca 2024 roku
Imieniny obchodzi: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

MOIM ZDANIEM - Krzysztof Kalisiak

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

MOIM ZDANIEM - Krzysztof Kalisiak:
Wielkie Wam dzięki :)

Czasem wydaje nam się, że nasz świat jest poukładany i przewidywalny. Jeśliby tak było naprawdę, myślę, że zawaliłby się po kwadransie pod naporem nudy.

Jakieś dwa miesiące temu na planie zdjęciowym zlokalizowanym na warszawskiej Pradze dowiedziałem się przez telefon, że moja osoba została zgłoszona do Szczecineckiej Nagrody Kultury "Gryfita Szczecinecki". Niespodziewałem się tej nominacji. Pomyślałem fajnie, że ktoś o mnie pamięta. Następnie przyszło zaproszenie od Burmistrza Miasta Szczecinek Pana Jerzego Hardie – Douglasa na wydarzenie zwane Szczecinecką Galą Kultury zorganizowaną w tym roku w Centrum Konferencyjnym Zamek (swoją drogą: na naszym Zamku w 1409 roku miała miejsce narada rycerstwa zachodnioeuropejskiego przeciwko Polsce. Dumali, jak dać Polakom łupnia. Rok później okazało się, że się nie udało :). Ciekawe, czy tamto spotkanie odbyło się w tej samej sali, co tegoroczna Gala, czy tam, gdzie miał miejsce miły poczęstunek?).

Wielkie Wam dzięki szanowna Kapituło za to, że w dniu tak uroczystym (całkiem dla mnie niespodziewanie) znalazłem się w gronie wyróżnionych szczecinecczan związanych z kulturą naszego Miasta. Wyróżnienie w kategorii FILM I TEATR wręczył mi osobiście Senator RP Pan Piotr Benedykt Zientarski, za co serdecznie dziękuję.

Gratuluję pozostałym wyróżnionym i oczywiście laureatowi statuetki Gryfity Szczecineckiego 2015, Panu Włodzimierzowi Piesiakowi – uważam, że to doskonały wybór na główną nagrodę, w końcu o naszej szkole muzycznej melodyjnie słychać w całej Polsce, i nie tylko.

Dziękuję i pozdrawiam
Krzysztof Kalisiak

REKLAMA