Dzi jest sobota, 6 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Norbert, Laurenty, Dominika, Bogumia, Laura, Nora

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Biały Bór na najwyższej fali
Dodano: 2012-11-17 15:20:24

Gmina Biały Bór zajęła I miejsce w województwie zachodniopomorskim w konkursie promującym rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu.

W gminie Biały Bór funkcjonuje 7 punktów dostępu do Internetu:

Łącznie w w/w miejscach znajduje się 30 komputerów z dostępem do Internetu (średnio 300 osób w miesiącu bezpłatnie „serfuje w sieci”). W gminie funkcjonują 3 Hotspoty: ławeczka internetowa na Rynku w Białym Borze, w Urzędzie Miejskim oraz w BCKiR.

Obecnie ponad 75 % gospodarstw ma zapewniony dostęp do Internetu. Aktualnie trwają prace nad przyłączeniem do Internetu kolejnych świetlic w: Kotkach, Białym Dworze, Trzebielu, Grabowie, Drzonowie i Dyminku (w miejscowościach tych znajduje się łącznie 12 komputerów).W gminie działa 3 operatorów dostaw szerokopasmowego dostępu do Internetu. Nagrodą w konkursie jest czek na bezpłatny audyt druku oraz program komputerowy - system gospodarki odpadami.

Nagrody w imieniu samorządu odebrał p. Grzegorz Bernat podczas Zachodniopomorskiego Konwentu Informatyków i Administracji Samorządowej, który odbył się 15 listopada b.r. w Międzywodziu.

Magdalena Rajnert

REKLAMA

Przeczytaj take: