Dzi jest sobota, 6 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Norbert, Laurenty, Dominika, Bogumia, Laura, Nora

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

W świątecznym nastroju
Dodano: 2012-12-12 22:14:41

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Ich magię można było już poczuć podczas bożonarodzeniowego kiermaszu we Dworze Pomorskim w Luboradzy.

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas rodzinnych spotkań przy świątecznym stole, zapach i smak jedynych w swoim rodzaju wigilijnych potraw i ... prezentów. Namiastkę atmosfery Bożego Narodzenia można było poczuć 9 grudnia we Dworze Pomorskim w Luboradzy. W uroczym dworku schowanym w ośnieżonym kompleksie leśnym miał miejsce bożonarodzeniowy kiermasz, wręcz oblężony przez mieszkańców powiatu szczecineckiego.

Sala balowa, w której zazwyczaj odbywają się przyjęcia i bankiety, w grudniową niedzielę zmieniła się w prawdziwy jarmark. Były stoiska ze świątecznymi ozdobami, stroikami, kartkami, przygotowane m.in. przez Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczecinku, Warsztaty Terapii Zajęciowych w Szczecinku i Barwicach, miodami, domowym pieczywem, pachnącymi wędlinami, rybami, wypiekami i potrawami. Oczywiście nie zabrakło stoisk z zabawkami i kosmetykami.

Mało tego, odwiedzający kiermasz mogli podpatrzeć, jak gustownie nakryć świąteczny stół. Swoje nietuzinkowe propozycje zaprezentował borneński DPS i Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Ponadto uczennice „Warcisława” zmieniały również oblicze płci pięknej. Panie chętne do metamorfozy były profesjonalnie czesane i malowane.

Pobyt na kiermaszu umilał zespół, poszczególni wykonawcy ze Studia Piosenki Krzysztofa „Ognia” Leśniewskiego oraz dzieci ze Starego Chwailimia. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędy oraz świąteczne piosenki. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych – ognisko z kiełbaskami oraz nielimitowany pobyt na basenie.

Poza tym, że podczas kiermaszu można było zaopatrzyć się w świąteczne prezenty, można było również rozpieścić podniebienie. Uczestnicy mieli do wyboru domowe wypieki i desery oraz wyjątkowe potrawy, które z pewnością wielu chciało by skosztować podczas świąt.

Niebywałą okazję do próbowania potraw miała komisja, której zadaniem było wybrać najsmaczniejszą i ładnie podaną potrawę w ramach konkursu „Tradycyjne Święta”. Komisja z kucharzem Dworu Pomorskiego w składzie przyznała punkty, które ostatecznie przełożyły się na poszczególne miejsca w dwóch kategoriach i nagrody:

Grand Prix:

Pierożki drożdżowe pani Agnieszki Buszowieckiej ze Starego Chwalimia (nagroda - kino domowe)

W kategorii potrawa świąteczna:

I miejsce - gęsina po koprzywieńsku pani Kazimiery Kuli z Nowego Koprzywna (nagroda – zaproszenie do Dworu Pomorskiego dla 2 osób na bal ostatkowy)

II miejsce – krem z buraków Dawida Dróżyńskiego, ucznia ZS nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku (nagroda – zestaw do przypraw)

III miejsce – śledź babuni DPS Borne Sulinowo (nagroda –komplet lampek do wina)

W kategorii deser

I miejsce – piernik z bitą śmietaną Emilii Wilchowskiej z Parsęcka (nagroda – zaproszenie do Dworu Pomorskiego dla 2 osób na bal ostatkowy)

II miejsce – sernik Ligii Kobiet Polskich ze Szczecinka ( nagroda – zestaw do przypraw)

III miejsce – tort wigilijny Mirosławy Woynicz ze Szczecinka (nagroda –komplet lampek do wina)

Wyróżnienia nagroda –komplet widelczyków

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim, zarówno uczestnikom konkursu jak i obecnym na kiermaszu dziękujemy za miłą zabawę!

Edyta Wieleba-Matyśniak

REKLAMA

Przeczytaj take: