Dzi jest pitek, 5 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Walter, Bonifacy, Waleria, Kira

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Tydzień szczecineckiej Straży Miejskiej
Dodano: 2012-12-24 20:46:20

W okresie od 17.12.2012 do 23.12.2012 strażnicy miejscy w Szczecinku podjęli 108 interwencji wobec 142 osób z czego na 9 osób nałożono mandaty karne a na 5 osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie, 3 osoby doprowadzono do Policji, jedna do szpitala oraz jednego bezdomnego strażnicy umieścili w pobliskim ośrodku dla bezdomnych.

17.12.2012 r. około godziny 16 45 na ul: Bohaterów Warszawy interwencja wobec grupki młodych mężczyzn spożywających tam alkohol i awanturujących się. Dwaj z nich byli na tyle agresywni, że dopiero po ich obezwładnieniu poprzez użycie środków przymusu bezpośredniego i umieszczeniu pomieszczeniu dla osób zatrzymanych można było wykonać z nimi czynności służbowe. Efektem będzie skierowania wniosków ukaranie do sądu.

Tego samego dnia około godziny 23 20 patrol złożony ze strażnika miejskiego i policjanta wyciągnął z rzeczki psa, którego najprawdopodobniej ktoś tam wrzucił. Pies wyziębiony został przekazany do schroniska dla zwierząt.

18.12.2012 r. około godziny 16 50 patrol straży miejskiej został wezwany na interwencję na ul: 28 Lutego gdzie starsza kobieta miała zostać pobita przez parę spożywającą alkohol przy sklepie. Na miejscu ujęto mężczyznę a kobieta – współsprawczyni pobicia uciekła. Oboje są doskonale znani z wielu wcześniejszych interwencji. Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Szczecinku i przekazany policji. Sprawcami były te same osoby które dokonały najścia na mieszkanie osoby narodowości chińskiej o czym informowała prasa

19.12.2012. około godziny 19 50 podczas patrolowania ulicy 28 Lutego patrol straży miejskiej zauważył mężczyznę siedzącego na przystanku komunikacji miejskiej i pijącego piwo. Obok niego znajdowała się reklamówka. Początkowo mężczyzna twierdził, że nie wie czyja jest to reklamówka, później stwierdził, że jednak jego. Po sprawdzeniu co znajduje się w reklamówce okazało się, że znajdują się w niej dwa dobre aparaty fotograficzne. Jak się okazało po sprawdzeniu aparaty te pochodziły w włamania do domu w Wilczych Laskach gdzie oprócz tych aparatów fotograficznych skradziono laptop i inne przedmioty. Mężczyzna wraz z odzyskanymi przedmiotami został przekazany policji.

Grzegorz Grondys

REKLAMA

Przeczytaj take: