Dzi jest pi▒tek, 15 listopada 2019 roku
Imieniny obchodzi: Albert, Leopold, Artur, Idalia

WIADOMOŽCI

PRACA    OG┼üOSZENIA    

REKLAMA

Zmiany w Radzie Miasta
Dodano: 2013-01-10 20:45:58

Dzi─Ć┼╝╦Ł Naczelny S─Ć┼╝╦Łd Administracyjny oddali─Ć┼╝╦Ł skarg─Ć┼╝╦Ł kasacyjn─Ć┼╝╦Ł od wyroku Wojew─Ć┼╝╦Łdzkiego S─Ć┼╝╦Łdu Administracyjnego w Szczecinie w sprawie oddalenia skargi na decyzj─Ć┼╝╦Ł wojewody zachodniopomorskiego o wygaszeniu mandatu radnego Miros─Ć┼╝╦Ława Wac─Ć┼╝╦Ławskiego.

Przypomnijmy, ─Ć┼╝╦Łe kilkana─Ć┼╝╦Łcie miesi─Ć┼╝╦Łcy temu wojewoda zachodniopomorski poinformowany zosta─Ć┼╝╦Ł przez jednego z mieszka─Ć┼╝╦Łc─Ć┼╝╦Łw naszego miasta o tym, ─Ć┼╝╦Łe przewodnicz─Ć┼╝╦Łcy Rady Miasta jest jednocze─Ć┼╝╦Łnie pe─Ć┼╝╦Łnomocnikiem procesowym ZGM-TBS, i ─Ć┼╝╦Łamie tym samym ustawowy zakaz prowadzenia przez radnych dzia─Ć┼╝╦Łalno─Ć┼╝╦Łci na mieniu gminy.

Wojewoda wezwa─Ć┼╝╦Ł szczecineck─Ć┼╝╦Ł Rad─Ć┼╝╦Ł Miasta do wygaszenia mandatu radnego Wac─Ć┼╝╦Ławskiego. omega replica watches Rada odm─Ć┼╝╦Łwi─Ć┼╝╦Ła. Po zapoznaniu si─Ć┼╝╦Ł ze stanowiskiem Rady wojewoda wygasi─Ć┼╝╦Ł sporny mandat. Od tego rozstrzygni─Ć┼╝╦Łcia mec. Miros─Ć┼╝╦Ław Wa─Ć┼╝╦Ławski z─Ć┼╝╦Ło─Ć┼╝╦Ły─Ć┼╝╦Ł skarg─Ć┼╝╦Ł do WSA (skarga zosta─Ć┼╝╦Ła oddalona) a nast─Ć┼╝╦Łpnie skarg─Ć┼╝╦Ł kasacyjn─Ć┼╝╦Ł do NSA. Dzisiejszy wyrok jest efektem tej w─Ć┼╝╦Ła─Ć┼╝╦Łnie skargi.

Wyrok jest prawomocny. Rada Miasta wybra─Ć┼╝╦Ł b─Ć┼╝╦Łdzie musia─Ć┼╝╦Ła nowego przewodnicz─Ć┼╝╦Łcego, a do jej sk─Ć┼╝╦Ładu osobowego wejdzie kandydat, kt─Ć┼╝╦Łry na li─Ć┼╝╦Łcie Platformy Obywatelskiej mia─Ć┼╝╦Ł nast─Ć┼╝╦Łpny wynik. Mowa o Mariuszu Getce - znanym producencie przyn─Ć┼╝╦Łt w─Ć┼╝╦Łdkarskich, kt─Ć┼╝╦Łry reprezentuje nasze miasto w wielu zawodach w─Ć┼╝╦Łdkarskich.

Je─Ć┼╝╦Łeli jednak Mariusz Getka nie zdecyduje si─Ć┼╝╦Ł na wej─Ć┼╝╦Łcie do Rady, prawo to przys─Ć┼╝╦Ługiwa─Ć┼╝╦Ło b─Ć┼╝╦Łdzie nast─Ć┼╝╦Łpnym kandydatom. Przypomnijmy, ─Ć┼╝╦Łe kolejno─Ć┼╝╦Ł─Ć┼╝╦Ł by─Ć┼╝╦Ła nast─Ć┼╝╦Łpuj─Ć┼╝╦Łca: Jarmila G─Ć┼╝╦Łra, Marcin Henryk Chyl, Mateusz Ciesielski, Dorota Anna Patkowska i Jadwiga Katarzyna Trakul.

REKLAMA

Przeczytaj tak┐e: