Dzi jest czwartek, 23 maja 2019 roku
Imieniny obchodzi: Emilia, Iwona, Leoncjusz, Micha, Renata

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Szpital z Gazelą Biznesu
Dodano: 2013-01-21 17:50:07

„Szpital w Szczecinku”znalazł się w czołówce laureatów Rankingu Gazele Biznesu 2012 - rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

Spółka „Szpital w Szczecinku”, która świadczy usługi medyczne na terenie powiatu szczecineckiego została doceniona przez jurorów rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm – Gazele Biznesu 2012 i znalazła się w czołówce laureatów.

Szczecinecki szpital czyni wiele, by usługi medyczne były świadczone na wysokim poziomie, a pacjenci przyjmowani w godnych warunkach. Każdego roku spółka remontuje budynek szpitala oraz oddziały. W marcu 2012 r. przystąpiła do największego i najdroższego w dziejach placówki inwestycji – budowy nowego skrzydła, w którym będą urządzone 2 oddziały szpitalne – internistyczny i chirurgii urazowo-ortopedycznej, apteka i kuchnia, a na dachu urządzone lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja ta pozwoli dostosować szpital do wymaganych wysokich standardów oraz świadczenia usług na jeszcze wyższym poziomie m.in. ofiarom wypadków komunikacyjnych. Poza tym, że spółka dba o dobro pacjenta, dba o swoje finanse, co zostało zauważone i nagrodzone w rankingu.

By ubiegać się o tytuł Gazeli Biznesu 2012 spółka musiała spełnić następujące kryteria:

O miejscu firmy na liście rankingowej zdecydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2011 vs. 2009).

Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas okolicznościowej uroczystości 17 stycznia w Szczecinie. Niestety Adam Bielicki Prezes Zarządu szpitala nie uczestniczył w gali i nie odebrał wyróżnienia osobiście. Zostanie ono przesłane do siedziby spółki.

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Zarządowi spółki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Wieleba-Matyśniak

REKLAMA

Przeczytaj take: