Dzi jest pitek, 5 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Walter, Bonifacy, Waleria, Kira

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Kronospan i filmy animowane w dziecięcym wykonaniu
Dodano: 2013-04-04 11:20:37

Kronospan udzielił wsparcia Zespołowi Szkół Społecznych STO w Szczecinku. Dzięki wsparciu szkoła utworzy profesjonalną pracownię filmu animowanego. Służyć ona będzie dzieciom w rozwijaniu ich umiejętności plastycznych i zdolności planowania. Dodatkowo dzieci i młodzież będą mieć możliwość poznania nowoczesnych technik informatycznych.

W maju zostaną przeprowadzone warsztaty dla dzieci w wieku 5 - 7 lat. Podczas trwania warsztatów dzieci we współpracy ze starszymi koleżankami i kolegami, uczestnikami zajęć prowadzonych w pracowni, będą uczyć się sztuki tworzenia filmu animowanego.
Wynikiem powstania pracowni, prócz nauki współpracy między dziećmi szkolnymi i młodszymi, będzie udział powstałych filmów animowanych, w Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Filmów Animowanych.

Poklatkowa technika realizacji wykorzystywana jest głównie w klasycznym filmie animowanym oraz w filmach naukowych. Animator, wykonując poszczególna klatkę filmu, nieznacznie przekształca obiekty, zmieniając ich położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Połączenie tak zarejestrowanych klatek powoduje, że ich wyświetlanie w formie filmu sprawia wrażenie ruchu. Prekursorem tej techniki animacyjnej był francuski wynalazca, przemysłowiec i jeden z pionierów kinematografii Léon Gaumont, który w roku 1900 uzyskał francuski patent na animację poklatkową.

Kronospan to nie tylko rozwój gospodarczy, nowe technologie czy kolejne miejsca pracy - to również wielka odpowiedzialność za region i jego mieszkańców. Kronospan aktywnie wspiera działania lokalnych organizacji, stowarzyszeń czy szkół.
Społeczna odpowiedzialność biznesu to pojęcie, które w pełni rozumiemy oraz akceptujemy.

Dorota Szpojda

Kronospan

REKLAMA

Przeczytaj take: