Dzi jest poniedziaek, 13 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Ernest, Magorzata, Daniela, Kinga, Sara, Andrzej, Irwina

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Wielki Zlot Czarnych Drużyn
Dodano: 2013-04-18 12:59:04

13. Drużyna Wędrownicza Czarna Trzynastka ze Szczecinka ruszyła z przygotowaniami XIII Zlotu im. hm. Józefa Andrzeja Grzesiaka „Czarnego”, który patronuje tej drużynie. Jest to kolejne takie wydarzenie organizowane przez harcerzy 13. Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego w naszym mieście. Poprzednio dwukrotnie gościliśmy zaprzyjaźnione Trzynastki z Sopotu, a nawet Wilna. Z harcerzami z Litwy widzieliśmy się również w rok po ich pobycie u nas, na ich urodzinowym zlocie. Nasze czerwcowe spotkanie ma być jeszcze większe ze względu na trzynastkę zamieszczoną w nazwie zlotu, bo wbrew wszystkim głosom na nie, dla nas jest ona szczęśliwa!

Będzie to kolejne poświęcone Grzesiakowi „Czarnemu” spotkanie, które kultywowane jest od lata 1991r., kiedy to Trzynastacy zorganizowali pierwszą tego typu imprezę w naszym mieście. W 2005 r. 13DW została zawieszona, jednak cztery lata później reaktywowana, by ochoczo włączyć się w działania Czarnego Szczepu. Już w 2010r. doczekaliśmy się XI Ogólnopolskiego Zlotu Czarnego, a rok później świętowaliśmy dwudziestolecie istnienia Szczepu na XII Zlocie. Teraz nadszedł czas, by spotkać się ponownie, tym razem w trochę innym składzie, jednak z tą samą ideą – służbie Dobru, Pięknu i Prawdzie!

Nad całą imprezą pracuje sztab złożony z harcerzy Czarnego Szczepu, którzy prężnie działają, by wydarzenie wyszło jak najlepiej. W Polskę ruszyło już dziesięć zaproszeń, jedno trafiło również do wileńskich przyjaciół. Mamy za sobą wiele spotkań, burz mózgów i wstępnych ustaleń. Zlot planowany jest w dniach 30 maja – 2 czerwca 2013 r., a zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja pod adresem mailowym justyna.cybowska@caliwczerni.pl , na który należy przesyłać również wszelkie pytania. Zaproszenie kierowane jest do osób, które mają coś wspólnego z hm. J.A. Grzesiakiem, z dumą noszą czarne barwy lub ich drużyna, bądź szczep ma numer trzynasty! To co możemy zagwarantować, to przede wszystkim świetna zabawa, niesamowite wspomnienia oraz wspaniale spędzony długi weekend pełen wyzwań i przygód.

Choć każdy z nas jest zupełnie inny, ma odmienne poglądy, zainteresowania, mieszka na drugim końcu Polski albo dwie ulice dalej, to mamy ze sobą wiele wspólnego: naszego patrona, barwy czy numer drużyny. Są to wartości nadrzędne, o które trzeba dbać. Bardzo ważna jest również chęć poznawania nowych przyjaciół, z którymi tak wiele nas łączy. „Czas goni nas, cały czas”, więc nie ma co zwlekać! Czekamy na Wasze zgłoszenia z niecierpliwością i chętnie wpiszemy Was na listę uczestników.

Czuwaj!

HO Katarzyna Wziątek
66 DSH Czarny Eskulap

REKLAMA

Przeczytaj take: