Dzi jest pitek, 10 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Olaf, Witalis, Filip, Amelia, January, Antoni, Sylwana

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Wspólne posiedzenie samorządowców
Dodano: 2013-04-23 15:56:48

Starosta Szczecinecki uczestniczył we wspólnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast Województwa Zachodniopomorskiego.

W dniach 18-19 kwietnia w odrestaurowanym pałacu w Siemczynie na terenie gminy Czaplinek odbyło się wspólne posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast Województwa Zachodniopomorskiego. Współgospodarzem obrad i prowadzącym spotkanie obok Waldemara Miśko burmistrza Karlina i Przewodniczącego KWBiPWZ był Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki oraz Przewodniczący Konwentu Konwentu Starostów Województwa Zachodniopomorskiego.

W pierwszym dniu obrad uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu Małgorzaty Śliwińskiej-Serafin z firmy ELTUR – WAPORE/EPO Sp. z o. o pt. „PRODUKTY UBOCZNE Z ENERGETYKI DO WYKORZYSTANIA W PROJEKTACH INFRASTRUKTURY TERENOWEJ”, a następnie Olgierda Geblewicza Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który mówił o założeniach Regionalnego Programu Operacyjnego w przyszłej perspektywie finansowej. Jeszcze do późnych godzin wieczornych trwała dyskusja na temat podziału na osie priorytetowe, Zintegrowanych Obszarów Funkcjonalnych i ich roli w przyszłej perspektywie finansowej, poziomu dofinansowania projektów w aspekcie aktualnej sytuacji gospodarczej oraz sytuacji miast/gmin/powiatów, możliwości uproszczenia procedur aplikacyjnych i rozliczeniowych, służące skuteczniejszemu wykorzystaniu środków, opinii dotyczącej zwrotnych instrumentów finansowych.

Podczas drugiego dnia obrad uczestnicy wysłuchali przedstawiciela Regionalnej Izby Obrachunkowej, który mówił o sytuacji w miastach/gminach/powiatach w aspekcie konieczności bilansowania dochodów z wydatkami oraz dyskutowali o finansach samorządów w kontekście inwestycji realizowanych w ramach przyszłej perspektywy finansowej 2014-2020.

Edyta Wieleba-Matyśniak

REKLAMA

Przeczytaj take: