Dzi jest niedziela, 7 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Robert, Wiesaw, Antoni, Jarosaw, Ariadna

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Nasze szkoły w Rankingu!
Dodano: 2012-07-05 12:00:52

Portal Perspektywy.pl opublikował Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2012 i Ogólnopolski Ranking Techników Zawodowych 2012.

Do rankingu zakwalifikowano 500 liceów ogólnokształcących z całego kraju, w tym szczecineckie – I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety. Placówka prowadzona przez Powiat Szczecinecki uplasowała się na 490 miejscu.

W rankingu tym znalazło się również II Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku, ale poza pierwszą 500.

Portal opublikował również Ranking Liceów Ogólnokształcących w województwie zachodniopomorskim. Na 50 szkół I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku zajęło – 23 miejsce, a II Liceum Ogólnokształcące – 33.

Portal Perspektywy.pl ocenił też technika. Na 50 techników w zachodniopomorskim, jako jedyne ze Szczecinka, na 18 miejscu znalazło się Technikum Zawodowe nr 1 w ZS Nr1 im KEN.

Licea, podobnie jak technika, oceniane były według następujących kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez  kadrę akademicką. Dodatkowo przy technikach brano pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.

tekst: Edyta Wieleba-Matyśniak

REKLAMA

Przeczytaj take: