Dzi jest sobota, 6 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Norbert, Laurenty, Dominika, Bogumia, Laura, Nora

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Tenisiści stołowi z Gwdy Wielkiej w czołówce województwa
Dodano: 2014-03-31 11:55:49

Po wygraniu eliminacji powiatowych i regionalnych, tenisiści stołowi z Publicznego Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej awansowali do czołowej ósemki Gimnazjady – najważniejszych rozgrywek szkolnych w województwie, kierowanych do gimnazjalistów.

Ich finał rozegrano 18 marca w Międzyzdrojach, w hali noszącej imię najwybitniejszego polskiego pingpongisty Andrzeja Grubby.

Zawody stały na niezłym poziomie, na co wpływ miał fakt, że większość ich uczestników stanowili członkowie klubów sportowych, niejednokrotnie startujący w rozgrywkach ligowych.

W tym gronie nasi tenisiści nie zawiedli. Ulegli wprawdzie zespołowi z Trzebiatowa, jednak pokonali drużyny z Białogardu i Szczecina i zajęli ostatecznie w zawodach niezłe, czwarte miejsce. W skład drużyny, której opiekunami byli Mirosław Kowalczyk i Dariusz Żelazny, wchodzili Marek Gutkin, Filip Krajewski i Patryk Skowron.

To był kolejny udany występ młodych pingpongistów z Gminy Szczecinek w ważnych zawodach na szczeblu województwa. Teraz pozostaje liczyć na medale w nadchodzących indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Zachodniopomorskiego, które rozgrywane będą przez cały kwiecień, m.in. w hali sportowej w Turowie.

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że zakończyły się rozgrywki XI edycji Grand Prix Debrzna w Tenisie Stołowym. Wśród startujących w nich młodych pingpongistów z Gminy Szczecinek, najlepiej spisał się Marek Gutkin, który zwyciężył w kategorii gimnazjalistów. Drugie miejsce w tej grupie zajął Maciej Pietruszewski, zaś wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, drugi był Wojciech Biegański. Wszyscy są mieszkańcami podszczecineckich Skotnik.

REKLAMA

Przeczytaj take: