Dzi jest niedziela, 7 czerwca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Robert, Wiesaw, Antoni, Jarosaw, Ariadna

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Drogowcy nie mają wakacji
Dodano: 2012-08-20 18:48:42

Drogowcy nie mają wakacji. Remontują i przebudowują powiatowe drogi oraz układają nowe odcinki chodników. Trakty piesze powstały już w miejscowości Polne w gminie Barwice, a na odcinku Sępolno Wielkie – droga krajowa nr 25 wybudowane zostały dwie zatoki autobusowe.

W miejscowości Krągi w gminie Borne Sulinowo i w Grzmiącej przy ul. Kolejowej (w porozumieniu z samorządem gminnym) inwestycje są właśnie realizowane. Podobnie zresztą jak na osiedlu Świątki w Szczecinku. Tam drogowcy zmieniają nawierzchnię ulicy Różanej, z szutrowej na bitumiczną.

Wkrótce roboty drogowe ruszą w ciągu drogi powiatowej Strzeszyn-Gąski-Międzylesie na terenie gminy Borne Sulinowo. W tym miejscu będzie przebudowywany most drogowy na rzece Piława. 21 sierpnia przedstawiciele samorządu powiatowego podpiszą umowę z wykonawcą przedsięwzięcia – firmą „Pol-Dróg” z Człuchowa, która wygrała przetarg.

W tym roku drogowcy zawitają też do Gwdy Wielkiej w gminie Szczecinek. W tej miejscowości zostanie przebudowany łącznik drogi krajowej nr 20 z drogą powiatową. Robót drogowych mogą spodziewać się również mieszkańcy Parsęcka, Chwalimek, Kusowa, Piasków, Komorza, Luboradzy, Polnego, Chłopowa, Kądzielni i Kłodzina. W tych miejscowościach zostaną wykonane nakładki bitumiczne. Natomiast w Trzcinnie, Gałowie i Parsęcku, w porozumieniu z gminą Szczecinek, zostaną wybudowane chodniki.

Edyta Wieleba-Matyśniak

REKLAMA

Przeczytaj take: