Dzi jest pitek, 10 lipca 2020 roku
Imieniny obchodzi: Olaf, Witalis, Filip, Amelia, January, Antoni, Sylwana

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Areszt dla włamywacza
Dodano: 2012-10-24 21:16:03

Policjanci z KP Borne Sulinowo przy udziale szczecineckich kryminalnych ustalili i zatrzymali sprawcę podejrzanego o dokonanie szeregu włamań do obiektów handlowych i warsztatów na terenie Bornego Sulinowa. 54-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Na podstawie zebranego dzięki intensywnej pracy operacyjnej materiału dowodowego, policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który na przełomie od września do października 2012 roku dokonał w sumie 9 kradzieży z włamaniem. W 2 przypadkach zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony przez przechodnia. Wszystkie kradzieże z włamaniem dokonane były przez sprawcę w warunkach recydywy. 54-latek notowany był już wcześniej za podobne przestępstwa.

Łupem włamywacza padały różnego rodzaju artykuły spożywcze i przemysłowe, pieniądze, elektronarzędzia, kable zasilające różnego rodzaju urządzenia i wiele innych przedmiotów, które były pozostawiane przez właścicieli w ich sklepach czy warsztatach – aparaty cyfrowe, nawigacje, czajniki elektryczne. 54 letniemu mężczyźnie w zbyciu i ukrywaniu przedmiotów pochodzących z kradzieży pomagał 25 letni mieszkaniec Bornego Sulinowa. Wczoraj usłyszał zarzuty za paserstwo.

W tej sprawie zgłosiło się się 8 pokrzywdzonych. Skradzione mienie w większości powróciło do swoich prawowitych właścicieli. Włamywacz usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Anna Matys

REKLAMA

Przeczytaj take: