Dzi jest czwartek, 28 marca 2024 roku
Imieniny obchodzi: Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA

XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Barbary Krzyżanowskiej - Ksok - podsumowanie
Dodano: 2013-02-21 13:48:55

16 lutego w hali przy ul. Jasnej w Szczecinku odbył się XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok.

Jubileusz turnieju został połączony również z 35-leciem klubu Tanecznego KTT AIDA oraz 20-leciem pracy trenerskiej Katarzyny Balon, jako trenera tegoż klubu. W turnieju wzięło udział około 200 par z całego kraju jak i również z poza polskich granic.

W kat. 14-15 klasy E Wawrzyniak Arkadiusz i Poghosyan Anna zajęli 5 miejsce. Ich starsi koledzy w kat. Pow. 15 lat klasy D Król Rafał i Grondys Natalia zajęli miejsce 4. W tej samej kategorii wiekowej, tylko w wyższej klasie C Przemysław Superson i Zuzanna Kozioł zajęli 3 miejsce w stylu standard. Najlepiej ze wszystkich szczecineckich par zatańczyli Szymon Conder i Celina Balon, zajmując kolejno 2 miejsce w kat. Pow. 15 lat klasy A oraz następnie 6 miejsce w kat. OPEN pow.+15 lat w kategorii Latin.

Poza zmaganiami tanecznymi na parkiecie mogliśmy oglądać wspaniały pokaz Mistrzów Świata organizacji WDC w stylu standard, Marka Kosatego i Pauliny Glazik, którzy na ostatnich Mistrzostwach Świata w Paryżu wywalczyli 1 miejsce.

Na pokazach nie zabrakło również naszych akcentów, wystąpiły bowiem wszyscy najmłodsi tancerze Aidy. Mieliśmy również okazję obejrzeć układ byłej już formacji STYL-SAPIK Szczecinek, którzy są 4-krotnymi II-wicemistrzami Polski w stylu standard, oraz reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata zajmując wysokie półfinałowe miejsca. Układ zatytułowany „Wspomnienie” poruszył nie tylko publiczność, również sami tancerze nie kryli łez wzruszenia i szczęścia że jeszcze raz mogli razem zatańczyć.

Warto jeszcze raz wspomnieć o jubileuszu 20-lecia kariery zawodowej jako trenera, Pani Katarzyna Balon otrzymała podziękowania i kwiaty nie tylko od swoich tancerzy, ale również od sędziów i Prezesa Zachodniopomorskiego Okręgu Tanecznego pana Antoniego Grycmachera.