Dzi jest pitek, 25 czerwca 2021 roku
Imieniny obchodzi: ucja, Wilhelm, Dorota, Witold

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Wojciech Wieczorek potwierdził nam, że wystartuje w maratonie rowerowym
Dodano: 2013-08-10 11:01:10

Mieszkaniec i reprezentant Szczecinka Wojciech Wieczorek 17.08.br. wystartuje w maratonie rowerowym dookoła Polski organizowanym co 4 lata.

Maraton będzie trwał 10 dni w czasie których zawodnicy pokonają trasę 3130 km. W poprzedniej edycji 3 miejsce zajął Grzegorz Bordoszewski również kolarz ze Szczecinka.

Pan Wojtek zdradził nam, że zakończył właśnie cykl przygotowań. Miał sporo treningów po 100 - 150 km ale pokonywał również 400 km dziennie - w czasie maratonu takie odcinki są normą. Będzie startował w stroju reklamującym miasto specjalnie na tą okazję przygotowanym. Zawdzięcza to pozyskanemu sponsorowi - pomógł SAPiK.

Przyznaje, że jest lokalnym patriotą i bardzo cieszy się, że nasze miasto może zyskać sporo pozytywnego rozgłosu. Jak każdy sportowiec marzy o wygranej. Planuje rozwój turystyki rowerowej i sportowej na naszych ziemiach.

Informuje nas również, że szykuje się wielka impreza kolarska ze startem i metą w Szczecinku. Twierdzi, iż mamy wszelkie predyspozycje by zostać zagłębiem kolarskim w Polsce.

Przekazał nam kilka ciekawostek o sobie. Oto one:

Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów

Halina Ziomek

REKLAMA

Przeczytaj take: