Dzi jest pitek, 25 czerwca 2021 roku
Imieniny obchodzi: ucja, Wilhelm, Dorota, Witold

AKTUALNOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

59.196,39 zł na hospicjum!
Dodano: 2013-11-08 15:29:11

Znamy kwotę, którą kwestarzom udało się zebrać na rzecz szczecineckiego hospicjum stacjonarnego! To 59.196,39 zł, czyli blisko 10.000 zł więcej niż podczas ubiegłorocznej kwesty. Taką informację przekazał Zarząd Hospicjum Domowego im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Na cmentarzu w Złocieńcu udało się zebrać 7.127,20 zł, na nekropoliach powiatu szczecineckiego – 10.879,76 zł, a w samym mieście Szczecinek aż 41.189,43 zł.

Uzbierana suma cieszy ks. Marka Kowalewskiego Prezesa Zarządu, gdyż jest ona wyrazem hojności, współczucia dla cierpiących i zrozumienia potrzeby budowy tego typu obiektu. Niemniej, biorąc pod uwagę wielkość przedsięwzięcia, kwota ta wystarczy na pokrycie niektórych kosztów związanych z instalacją grzewczą obiektu hospicjum, którą Zarząd pragnie jak najszybciej zrealizować. Koszt całkowity inwestycji dla obiektu o powierzchni 1400 m2 to kilkaset tysięcy złotych.

Przypominamy, że hospicjum budowane jest ze środków pozyskanych od wiernych parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu, mieszkańców powiatu szczecineckiego, wsparcia samorządów, w tym samorządu powiatowego. W tegorocznej kweście podobnie jak w poprzednich akcjach datki na rzecz budowy hospicjum zbierał m.in. Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki. Ponadto budowę można wspierać poprzez kwesty oraz wpłaty własne na konto hospicjum.

tekst i zdjęcie: Edyta Wieleba-Matyśniak

REKLAMA

Przeczytaj take: