Dzi jest czwartek, 13 maja 2021 roku
Imieniny obchodzi: Gloria, Gerwazy, Robert, Serwacy, Agnieszka, Magdalena

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara:
Życie zmienia się!

Kolejne moje spotkanie z Panem Leszkiem Milerem w Warszawie dało mi wiele do myślenia.

Z upływem czasu zmienia się człowiek,sposób życia i otaczająca nas przyroda. Świat i ludzie zmieniają się. Szczególnie my kobiety dostrzegamy wszelkie zmiany. Rola kobiet we współczesnym społeczeństwie objawia się w dążeniu do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym. Nie zwalnia to nas z roli matek, żon, z obowiązków zawodowych i osobistych aspiracji.

Wiele kobiet łączy te różne życiowe role z aktywnością pracy społecznej. Z moich własnych obserwacji widzę, jak praca w środowisku kobiet na przestrzeni minionych lat zmieniała się chociaż przez cały czas nasza działalność społeczna to praca na rzecz kobiet i ich rodzin. Jednak to wpływ czasu zmienia nasze potrzeby oraz potrzeby środowiska, w którym żyjemy i działamy. Ogromne znaczenie na zmiany życiowe ma nie tylko sytuacja ekonomiczna, lecz także zmiany ustrojowe naszego Kraju, nie wspomnę już o tym, że zmiany biologiczne mają również duże znaczenie w życiu kobiet. Ale my zawsze pamiętamy;

Dopóki trwa życie, do póty możliwe jest działanie na rzecz ludzi potrzebujących pomocy, porady lub opieki. Człowiek który może ofiarować innym swój czas,doświadczenie i pomoc czuje się doceniony i potrzebny w swoim środowisku. Daje to satysfakcję i zadowolenie oraz chęć do dalszej pracy społecznej.

O zmieniającym się życiu człowieka uświadamiamy sobie oglądając stare fotografie. Mam zdjęcia z kilku wyjazdów na różne spotkania w Warszawie. Pan Leszek Miler młody, ja i moje koleżanki nie do poznania - porównuje dawne zdjęcia i te obecne, nie wierzę, że czas tak nas zmienił. Widzę te same osoby, ale pełniące inne funkcje państwowe lub polityczne, na każdym zdjęciu inaczej wyglądające. Odnośnie Pana Leszka Milera możemy mówić o zmianach w życiu politycznym i aktywności w życiu społecznym. Nie zmienił się Jego stosunek do kobiet, zawsze miły, uśmiechnięty, każdą z nas traktował jak wielką damę. Tak było 40 lat temu, tak było i teraz. Podobnie bywa w życiu każdej z nas. Różne sytuacje i okoliczności zmieniają nasze oblicze.

W tym miejscu wrócę do tytułu "Życie zmienia się". Życie może zmienić się - ale człowiek nie zmienia się w poglądach swojej pasji życiowej. Mam dużą satysfakcję, że poza zmianą wieku i wyglądu nie zmieniłam zamiłowania do pracy społecznej i sympatii do szefa SLD. Nadal aktywnie działam w LKP, daje mi to dużo zadowolenia i myślę, że to moja pasja życiowa. Zachęcam wszystkie panie do pracy społecznej w swoim środowisku. Daje to nie tylko zadowolenie, ale jest miernikiem wartości swojej osobowości. Ma też duże znaczenie zdrowotne. Kobiety pracujące społecznie nie odczuwają upływu czasu. Ciągle są zajęte, rzadziej uskarżają się na swoje dolegliwości fizyczne. Warto więc myśląc o innych pomagać sobie - szczególnie w wieku emerytalnym, kiedy obowiązki zawodowe mamy już poza sobą, a przed sobą liczne zadania społeczne.

A miałam tylko napisać parę zdań o kolejnym naszym spotkaniu z przesympatycznym Panem Leszkiem Milerem.

Danuta Ziętara

REKLAMA