Dzi jest wtorek, 21 wrzenia 2021 roku
Imieniny obchodzi: Jonasz, Mateusz, Mirosaw, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara:
Dzień Babci

Od szeregu lat w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Wprawdzie jest to tradycyjny okres karnawału, ale babcia i dziadek w rodzinie to też radość wielka.

Silne więzi z najbliższymi łączą nas od urodzenia. Babcie i dziadkowie jako najstarsze osoby pokoleniowe w rodzinie mają bogate doświadczenia życiowe. Są najbardziej szanowane i kochane.Oczywiście w pełni na to zasługują. Każda babcia ponad wszystko kocha dom rodzinny, tradycje przodków i wnuczęta, wnuki to jej radość, to One powodują, że serce bije szybciej, to One powodują, że zapominamy o bólach i troskach dnia codziennego. Prawdą jest, że nauka bez doświadczeń czasem bywa martwa. Dobre rady i pomoc babci czy dziadka często pomagają przetrwać trudne chwile i łatwiej pokonać kłopoty dnia codziennego. Uczą nas jak należy żyć, żeby cieszyć się życiem. Miłość jaką darzą nas nasze babcie to nieoceniony skarb, ale także więź rodzinna - tworząca społeczność środowiska.

Rodzina jest najmniejszą komórka społeczną i właśnie babcie i dziadkowie w pierwszej kolejności budują tak ważną komórkę rodzinną.

Delegacja naszych babć uczestniczyła na zaproszenie ZG LKP w Warszawie. Dużą radość sprawiły nam dzieci - Mali Artyści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku. To właśnie Oni w dniu 22 stycznia na naszym spotkaniu noworocznym połączonym z Dniem Babci przedstawili "Dziewczynkę z zapałkami", wprowadzili świąteczny nastrój i nie jednej babci zakręciła się łezka w oku.

W dniu 23 stycznia brałam udział w świętowani Dnia Babci i Dziadka w Szczecinie, było cudownie: wierszyki, piosenki i tańce. Nic mnie tak nie cieszy, jak spotkania z dziećmi, są szczere, radosne i nic nie udają, co myślą to głośno mówią.

Cieszmy się, że ustanowiono Dzień Babci i Dziadka. Zorganizujmy w naszej rodzinie uroczysty w którym podkreślimy naszą miłość, szacunek, zaufanie, pamięć - babciom i dziadkom, bo to Oni są fundamentem życia rodzinnego.

Danuta Ziętara

REKLAMA