Dzi jest wtorek, 21 wrzenia 2021 roku
Imieniny obchodzi: Jonasz, Mateusz, Mirosaw, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara:
NADZIEJA

Ostatnio słowo - KRYZYS - występuje bardzo często w mediach i codziennych rozmowach. Coraz gorzej nam się żyje. Zamiast obiecanej Kanady, zbliżamy się do Trzeciego Świata.

Czy w tej sytuacji mamy przejmować się potrzebami innych? Co to da? Świata nie zbawimy!

Skoro tak myślimy, to egoizm nasza cechą. Dobrze,że spotykamy ludzi, którzy myślą inaczej i chętnie pomagają innym. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy pomoc innych okaże się niezbędna.

Dotyczy to nie tylko ludzi biednych lecz także i tych, którzy żyją w dostatkach. Są zdrowi i szczęśliwi.

Od wieków społeczność dzieliła się na biednych i bogatych.Tego dotychczas nie dało się zmienić. Jeżeli dzisiaj mówimy o kryzysie to wiemy,że nie dotyka on wszystkich.

Są kraje gdzie ludzie żyją dobrze i nie odczuwają braków podstawowych, codziennych potrzeb.

Tam gdzie z różnych przyczyn ekonomicznych lub losowych żyje się biedniej, ludzie muszą mieć nadzieję na pomoc. Bez nadziei nie potrafimy podjąć wezwań do walki ze złem. To dzięki nadziei nawet kryzys nie przeraża nas. Nie czujemy się bezsilni wobec trudności,staramy się sobie pomagać tak fizycznie jak i psychicznie.

Od wieków tak było, ludzie pomagali sobie w każdej sytuacji. Egoizm nigdy nie był cechą ludzi mądrych. Pamiętajmy o tym i pomagajmy sobie w każdej potrzebie. Nie traćmy też nadziei, że jutro będzie lepiej.

- Z okazji Świąt życzę wielkiej, radosnej przemiany, wiosny w sercach, radości i potrzeby kochania a przede wszystkim nadziei, która pozwoli nam doczekać lepszego jutra.

Danuta Ziętara

Szczecinek,28 marzec 2013r.

REKLAMA