Dzi jest wtorek, 21 wrzenia 2021 roku
Imieniny obchodzi: Jonasz, Mateusz, Mirosaw, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

MOIM ZDANIEM - Danuta Ziętara:
O miłości

Na stronach FB przeczytałam list Matki staruszki do Córki w sile wieku. Przepiękny, wzruszający i tak sobie pomyślałam...

Minął już "Dzień Matki", kilka dni temu uroczyście z dużym rozmachem obchodziliśmy "Dzień Dziecka". Słowo - matka - to słowo trwałe, magiczne i powszechnie używane od urodzenia aż do śmierci. Miłość matki jako uczucie przewyższa wszelką inną miłość.

Niedawno czytałam artykuł zamieszczony w katolickim miesięczniku "Misjonarz" pt: "Ułaskawienie" i postanowiłam zacytować jego treść na stronach internetowych celem umożliwienia zapoznania się z jego treścią szerszym rzeszom czytelników.

Cytuje: "Rzecz działa się w dawnych czasach w Europie. W pewnej wsi zapanowało wielkie poruszenie. Tłumy ludzi ściągały na plac główny, gdzie miała odbyć się egzekucja przestępcy. Zgodnie z pradawnym zwyczajem , w czasie gdy skazany był prowadzony na miejsce kaźni, bito w dzwon, zwany z tego powodu "dzwonem grzeszników".

Dlaczego tym razem dzwon nie chciał dzwonić? Raz po raz pociągano za sznur, i nic. Wobec tego kilka osób wspięło się na dzwonnicę, aby znaleźć przyczynę, dlaczego dzwon nie wydał głosu. Jakież było ich zdumienie, gdy ujrzeli kobietę, która oburącz trzymała serce dzwonu, aby żaden głos nie zadźwięczał w złowrogiej ciszy tego poranka. Czyn ten wymagał nadludzkiej siły i wytrzymałości, bowiem serce dzwonu w zderzeniu ze ścianami kielicha miażdżyło dłonie nieszczęśliwej niewiasty. Krew tryskała obficie z jej strzaskanych rąk... Była to matka skazanego. Zabrano ją i przyprowadzono przed oblicze sędziego. Już sam jej widok wzbudzał współczucie. Wtenczas ona wzniosła ku niebu zakrwawione dłonie i poprosiła o przebaczenie dla syna. Wobec takiej miłości i takiego poświęcenia sędzia nie umiał odmówić prośbie matki. Przestępca został ułaskawiony.".

Matki w dawnych czasach, obecnie, i na pewno w przyszłości darzą nas taka samą matczyna miłością. Pamiętajmy o tym, kochajmy nasze Matki, szanujmy Je, opiekujmy się, jeżeli tego potrzebują. Nie zapominajmy też o grobach matek. Niech palące się znicze świadczą o tym, że jesteśmy dozgonnymi dłużnikami za Ich miłość.

Miłość matki to także miłość rodziny. Gdzie nie ma miłości tam też nie ma rodziny. W życiu społecznym rodzina jest najmniejszą i najważniejszą komórką, która scala całe społeczeństwo. Takie mamy społeczeństwo, jakie są nasze rodziny i ile w tych rodzinach jest miłości.

Z miłością łatwiej przejść przez życie. Kobieta jest matką, a miłość matczyna jest największa i zawsze zwycięża.

Danuta Ziętara

REKLAMA