Dzi jest pitek, 25 czerwca 2021 roku
Imieniny obchodzi: ucja, Wilhelm, Dorota, Witold

WIADOMOCI

PRACA    OGŁOSZENIA    

REKLAMA

Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2015”
Dodano: 2015-01-23 13:51:58

Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi organizuje 36. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2015”.

Przegląd adresowany jest do amatorskich teatrów skupiających dzieci i młodzież do lat 16, działających w placówkach kultury, oświatowo-wychowawczych, stowarzyszeniach i innych. Motywem przewodnim wszystkich elementów 36 edycji „Dziatwy” będzie dynamika przestrzeni scenicznej.

Jak czytamy w regulaminie, w Przeglądzie mogą uczestniczyć: teatry żywego planu; teatry żywego planu, wykorzystujące techniki animacji, jako uzupełnienie żywego planu; teatry prezentujące przedstawienia uliczne. Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie do 10 marca 2015 roku na adres Bałuckiego Ośrodka Kultury z dopiskiem: Biuro Organizacyjne „DZIATWA 2015”: rejestracji przedstawienia (ogólny plan bez zbliżeń i montażu) na współcześnie dostępnych nośnikach obrazu i dźwięku (DVD, pendrive) oraz prawidłowo wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia. Maksymalny czas trwania przedstawienia nie może przekroczyć 30 min. Przegląd nie ma charakteru konkursowego. Zespoły biorące udział w Przeglądzie otrzymują równorzędne nagrody pieniężne oraz dyplomy. W ramach Przeglądu, oprócz prezentacji przedstawień odbędą się: warsztaty dla dzieci i młodzieży, plenerowa akcja teatralna „Korowód” i imprezy towarzyszące, spotkania metodyczne i warsztaty dla instruktorów poświęcone dynamice przestrzeni scenicznej, omówienia przedstawień, konferencja metodyczna.

Karta zgłoszenia
Regulamin

źródło: materiały prasowe Gmina Grzmiąca

REKLAMA

Przeczytaj take: